Advert

Kurt'tan ihracat rakamları açıklaması

AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından açıklanan ocak ayı ihracat rakamlarını değerlendirdi.

Kurt'tan ihracat rakamları açıklaması

TİM’in verdiği bilgiler ışığında ihracat rakamlarını değerlendiren Ak Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt, özellikle çelik, çimento ve su ürünleri (balıkçılık) sektörlerindeki ihracat büyümesinin Samsun toplamında yüzde 50 artışı meydana getirdiğini söyledi.

Milletvekili Kurt devamında,

“Samsun, Karadeniz bölgesinin parlayan yıldızı olmaya devam ediyor. Hükümetimiz tarafından yapılan yatırımlar gün geçtikçe kendini göstermeye ve rakamlara yansımaya başlıyor. Çelik, çimento ve su ürünleri sektörlerindeki ciddi ihracat büyümesi Samsun geneli ihracatını geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre %50 artırdı ve 45,5 milyon dolar ihracat gerçekleştirmiş olduk.

Ayrıca Tekkeköy’de bulunan 250 dönümlük tersane alanının savunma sanayi alanı olarak da kullanıma açılmasının ardından yatırım yapılması şartıyla Samsun Yurt Savunma Sanayi’ne tahsis edilmesiyle birlikte burada 150 milyon dolarlık yatırım yapılacak. İlimizin ihracatına önemli miktarda katkı sağlayacak bir proje olan savunma sanayi atılımı aynı zamanda Samsun’da ciddi bir istihdam kaynağı oluşturacak.

Ülkemiz üzerine ne kadar planlar kurulsa da, ekonomik ve çeşitli alanlarda zor durumu sokulmak istensek de, milletçe kenetlenerek her daim bunların üstesinden gelmeyi başarmışızdır. Türkiye ekonomisi de büyümeye güçlenmeye devam edecektir.” Değerlendirmesinde bulundu.

 Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
//
// //
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
PKK'lı terörist Trabzon'da yakalandı
PKK'lı terörist Trabzon'da yakalandı
2018'de 2 bin 442 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi
2018'de 2 bin 442 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi