Güncel
Giriş Tarihi : 16-11-2020 13:44   Güncelleme : 16-11-2020 13:44

Lazer Epilasyon İzmir’de Trend Epilasyon Buz Lazer

Vücut tüylerinin alınması, birçok erkek ve kadın için günlük bakımının önemli bir parçasıdır.

Lazer Epilasyon İzmir’de Trend Epilasyon Buz Lazer

Tıraş, ağda ve daha birçok yöntemle vücut tüylerinden geçici olarak kurtulmak mümkündür. Hangi yöntemi seçeceğinize karar verirken göz önünde bulundurmanız gereken pek çok faktör vardır. Bunlar yöntemin etki süresi, ağrı miktarı, fiyatı ve yan etkileridir. Lazer epilasyon, son zamanlarda sıklıkla tercih edilen, popüler bir yöntemdir ve Yves Clinic/ Lazer Epilasyon İzmir, bu hizmeti kaliteli bir şekilde veren kliniklerden biridir. Araştırma yaparken en çok sorulan sorulardan biri lazer epilasyonun zararlı olup olmadığı ve kansere sebep olup olmadığıdır. Bu yazıda lazer epilasyon kansere sebep olur mu sorusunu inceleyeceğiz.

Lazer Epilasyon Güvenli Midir?

Tıraş gibi geleneksel tüy alma yöntemlerinden bıktıysanız uzun vadeli etkileriyle lazer epilasyon ilginizi çekebilir. Bir dermatolog veya başka bir kalifiye ve eğitimli uzman tarafından gerçekleştirilen lazer epilasyon, tüy köklerinini etkileyerek uzun vadeli işler. Çoğu insan için lazer epilasyon güvenlidir. Kısa vadeli küçük yan etkiler mevcuttur ancak uzun vadede bir etkisi yoktur.

Lazer Epilasyonunun Yaygın Yan Etkileri

Lazer epilasyonun en yaygın yan etkileri kısa süreli ve basit olanlardır. Lazer epilasyon, tedavi bölgesinde geçici tahrişe neden olabilir. Tedavinin uygulandığı bölgede hafif bir kızarıklık ve şişlik de meydana gelebilir. Ağda gibi diğer tüy alma yöntemlerinden sonra görülen etkilerle aynı seviyededir. Kızarıklık ve şişliği azaltmak için doktorunuz işlemden önce tedavi bölgesine topikal anestezik sürebilir. Genel tahriş, işlemin ardından saatler içinde kaybolmalıdır. Şişliği ve herhangi bir ağrıyı azaltmaya yardımcı olmak için buz paketleri uygulamayı deneyebilirsiniz. Tahrişten daha ciddi bir yan etki fark ederseniz veya günlerce bu tahriş kaybolmazsa doktorunuzla görüşmeniz gerekir.

Lazer tedavisinden sonra cildinizde cilt renginizden daha açık veya koyu renkli lekeler de gözlemleyebilirsiniz. Açık ten renginiz varsa, lazer epilasyon nedeniyle daha koyu lekelere sahip olmanız daha olasıdır. Koyu tenli kişilerde ise tam tersi olarak açık renkli lekeler ortaya çıkabilir. Bu renk değişimleri de geçicidir ve önem arz etmez.

Lazer Epilasyon Kansere Sebep Olur mu?

Lazer epilasyonun kansere neden olabileceği ihtimali bir efsanedir. Hatta Amerikan Cilt Bakım Vakfı'na göre prosedür bazen belirli kanser öncesi lezyon türlerini tedavi etmek için bile kullanılır. Güneşin verdiği hasarı ve kırışıklıkları tedavi etmek için farklı lazerler kullanılır. Tüy almada veya diğer cilt prosedürlerinde kullanılan lazerler çok az miktarda radyasyona sahiptir. Ayrıca kullanılan minimum miktardaki lazer sadece cilt yüzeyini etkiler. Yani kanser riski oluşturmazlar.

Lazer epilasyon ışık enerjisi kullanmasına rağmen herhangi bir UV ışığı içermez. Tüy köklerini hedef almak için kullanılan dalga boyları uzundur ve daha az enerjilidir. Hücrelerinizdeki genetik materyale zarar verme riski yoktur, bu nedenle lazer epilasyon yaptırmak cilt kanseri riskini artırmaz.

Lazer epilasyonun kısırlığa neden olabileceği de bir efsanedir. Lazerlerden yalnızca cilt yüzeyi etkilenir, bu nedenle prosedürden kaynaklanan minimum radyasyon hiçbir organınıza nüfuz edemez.

Lazer epilasyon, saygın bir klinikte deneyimli bir doktor tarafından yapıldığında çok güvenlidir. Lazer tedavisinin herhangi bir kanser türü veya başka herhangi bir hastalık riskini artırabileceğine dair hiçbir kanıt yoktur. Lazer Epilasyon İzmir, uzun yıllardır istenmeyen tüylerden kurtulmak için lazer epilasyonu isteyenlere uygulamaktadır ve bu kişilerde uzun vadeli bir yan etki gözlenmemiştir.