Yaşam
Giriş Tarihi : 19-11-2019 15:48

Lazerle Leke Tedavisi

Bir kaza geçirdiğinizde, enfeksiyon veya iltihaplanma olduğunda ya da ameliyat sonrası cildinizde oluşan ve kaybolmayan lekeler bazen bizi rahatsız edebilir. Leke izleri şekil ve büyüklük olarak farklılık gösterir. Kırmızı, kahverengi, ince, kalın, düz, batık ya da topaklı... Siz de bu tarz bir lekeye sahipseniz ve istenmeyen leke izlerinden kurtulmak istiyorsanız endişe etmenize gerek yok çünkü lazerle leke tedavisi size istediğini sonuçları sunabilir.

Lazerle Leke Tedavisi

Bu günlerde, cilt lazer teknolojisi sayesinde pek çok leke izi tedavi edilebilir durumdadır.
Lazerle leke tedavisi veya lekenin görünümünü silikleştirme gittikçe yaygın hale gelen medikal prosedürlerdendir. Lazerle leke izleri ciddiyetine bağlı olarak önemli ölçüde azaltılabilir ve muhtemelen silinebilir.

Lazerle leke tedavisi hakkında daha fazla bilgi veya Dr. Mustafa Karataş'tan randevu almak istiyorsanız sitemize www.drmustafakaratas.com göz atabilirsiniz.

Lazerle Leke Tedavisi Hangi Tarz Lekeler Üzerinde Etkilidir?

Lazerle leke tedavisi, sivilce izleri ve lekelanma izleri dahil olmak üzere birçok yaygın leke tipine yardımcı olabilir. Doktorlar genellikle yüzeysel lekeler için lazer tedavisini önermektedir. Bir kişinin hareketini kısıtlayan derin lekeler veya izler daha yoğun tedaviye genellikle daha iyi yanıt verir. Lazerle leke tedavisi sivilce lekeleri, yanık lekeleri, cerrahi lekeler ve lekelanma lekeleri üzerinde etki gösterirler.

Lazerle Leke Tedavisinin Faydaları

- Sadece küçük değil büyük lekelerinizi de tedavi eder.

Birçok insan lazerle leke tedavisinin sadece sivilce izleri için faydalı olduğunu düşünür. Ancak, bu tür bir leke izi tedavisinin cildinizdeki diğer önemli lekelenmeleri gidermek için de kullanıldığını bilmeniz gerekir. Cildinizdeki lekelerle ilgili büyük sorunlarınız varsa, silinemeyecek lekelere sahip olduğunuzu düşünüyorsanız lazerle leke tedavisi tam olarak aradığınız şey olabilir. Lazerle leke tedavisi varken neden daha fazla para harcamanıza neden olabilecek başka tedavi yöntemleri uygulayasınız? Lazer leke tedavisinin faydalarını anladıktan sonra kendinize sormanız gereken bir soru.

- Sivilce leke izlerini tamamen tedavi eder.

Lazerle leke tedavisi yönteminin kritik amaçlarından biri sivilce lekelerini gidermek ve tedaviden sonra ortaya çıkmasını önlemektir. Ancak ileride kullanmak isteyenlerin çoğu kişinin lazerle leke tedavisi sonrasında elde edebileceği başka avantajlar da var. Hormonal faktörler nedeniyle vücudunuzun sivilce şeklinde yağ bezeleri üretmesi muhtemel bir sorundur. Neyse ki lazerle leke tedavisi bu yağ birikintilerini de tedavi edebilir.

- Alt deri katmanlarınıza etki eder.

Lazerle leke tedavisi alt deri katmanlarını ısıtmak suretiyle lekeleri yok eder. Bu çalışma prensibinden ötürü, leke izlerinizden tamamen kurtulmak istiyorsanız, kullanabileceğiniz en iyi yöntem lazerle leke tedavisi işlemidir. Bununla birlikte, yüz maskesi ve peeling gibi leke izi giderilmesinde kullanılabilecek başka tedaviler de vardır. Ancak ne yazık ki, izler tamamen yok edilmediği için bu tarz işlemler uzun vadede para, zaman ve enerji kaybına yol açar. Lazer leke tedavisi  derinizin altında biriken yağı ve kiri temizleyebilir ayrıca tamamen yok edebilir.

- Hızlı sonuçlar sağlar.

Hızlı sonuçlar almak istiyorsanız lazerle leke tedavisinin tercih edebileceğiniz en iyi tedavi şekli olduğunu bilmelisiniz. Lazerle leke tedavisi operasyonunun ardından kısa sürede hemen sonra sonuçları görebilirsiniz. Tedavi sonrası günlük hayatınıza hemen geri dönebilirsiniz.

 Lazerle Leke Tedavisi Olası Yan Etkileri

Herhangi bir tedavide olduğu gibi, lazerle leke tedavisi de bazı olası risklere sahiptir. Bu yan etkiler deneyimli doktorumuz Dr. Mustafa Karataş'ın ellerinde minimize edilir. Olası yan etkiler genel olarak şu şekilde olabilirler; ağrı, şişme, solma, kanama, enfeksiyon ve kabuklanma. Tedavi sonrası bu yan etkilerden herhangi birine sahipseniz doktorunuzu arayın ve merak etmeyin çünkü genel olarak yan etkiler kısa süreli ve geçicidir.