Samsun Haber
Giriş Tarihi : 21-12-2021 22:30   Güncelleme : 21-12-2021 22:30

Levent Kuruoğlu: Nefretle kınıyoruz

Hürriyetçi Eğitim- Sen Genel Başkanı Levent Kuruoğlu Genel Sekreter Ali İhsan Hasanpaşaoğlu’na yapılan saldırıya yönelik açıklamada bulundu;

Levent Kuruoğlu: Nefretle kınıyoruz

Hürriyetçi Eğitim- Sen Genel Başkanı Levent Kuruoğlu sendika kurulduktan bir gün sonra Genel Sekreterimiz Ali İhsan Hasanpaşaoğlu'na şiddet uygulandığını söyleyerek kınama mesajı yayınladı.

Kuruoğlu yaptığı açıklama şu ifadeleri kullandı; "Son dönemde sendika yöneticilerine karşı baskı ve şiddet olaylarına bir yenisi daha eklenmiştir.

Hürriyetçi Eğitim Sen kurulduktan bir gün sonra 21 Aralık Salı yani bugün, Genel Sekreterimiz Ali İhsan Hasanpaşaoğlu okul çıkışında kar maskeli 4-5 kişilik eli sopalı bir grubun kalleşçe saldırısına uğramıştır. Yapılan saldırıyı nefretle kınıyoruz.

Bu saldırı sadece bir eğitim çalışanına bir sendika yöneticisine değil tüm eğitim çalışanlarına ve hak ve emek mücadelesine karşı yapılmıştır. Türk sendikacılığının hangi zihniyetle karşı karşıya olduğu ortadadır. Sendika başkanlığı makamlarını korumak için üç maymunu oynayanlara, şiddete ortak olanlara yazıklar olsun!

Çıktığımız yoldan geri adım atacağımızı düşünüyorlarsa yanılıyorlar!

Hür sendikacılık anlayışıyla eğitim çalışanlarının hak ve hukuklarını korumak için tüm gücümüzle mücadeleye devam edeceğiz! Eğitim çalışanlarının bu zihniyete gereken cevabı vereceğine inancımız tamdır.

Bu ülkenin yönetiminden sorumlu tüm makam ve şahıslara bir çağrıda bulunuyoruz bu menfur saldırıyı gerçekleştiren saldırganları ve arkasındaki azmettiricileri bir an önce yakalayıp Türk adaletinin karşısına çıkarılmasını yetkililerden ivedilikle talep ediyoruz!

"Meydan okuyoruz, meydanı boş bırakmayacağız. Hür sendikacılık mevzilerini terk etmeyeceğiz."