Güncel
Giriş Tarihi : 25-08-2021 17:22   Güncelleme : 25-08-2021 17:22

LOHUSA PİJAMA SEÇİMİNDE DİKKAT ETMENİZ GEREKENLER

Yeni anneler istedikleri lohusa pijama modellerini incelerken ekstra bir dikkat sürecinden geçerler. Kararsızlık olarak adlandırmak doğru değildir.

LOHUSA PİJAMA SEÇİMİNDE DİKKAT ETMENİZ GEREKENLER

Genel olarak kendi ve bebeği için en uygun lohusa pijaması seçerler. Bu bir lüks değil aksine bir ihtiyaçtır. Çünkü lohusa kadın, rahat etmek ve konforlu hissetmek durumundadır. Kendi ve bebeği için en uygun ve doğru lohusa pijamasını seçmek mecburiyetindedirler.

LOHUSA PİJAMA SEÇİMİ YAPARKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR?

Yeni anneler, lohusa pijaması seçimi yaparken çok dikkatli olmalıdır. Çünkü lohusalık zaten yeni anne olan bir kadın için yeterince zorlayıcı ve yorucu bir dönemdir.

Kendi Bedeninize Uygun Seçim Yapın

Hamilelik ile birlikte her kadın mutlaka kilo alır. Vücudunda bazı genişlemeler meydana gelir. Göğüs ve bel ölçüsü büyür. Bu yüzden kendinizi eski bedeninize sığdırmaya çalışmak yerine yeni bedeninizi kabullenmek daha doru olur. Bunun geçici bir süreç olduğunu unutmadan ve buna göre yeni bedeninize ve size en uygun olan lohusa pijama tercihini yapın. Eminiz ki kendiniz için en doğru kararı verecek olan yine sizsiniz.

Lohusa Pijamasının Normal Pijamadan Farklı Olduğunu Bilmeniz Gerek

Lohusa pijamaları normal kıyafet ve pijamalardan farklıdır. Ne olacak farkı yoktur, bol kıyafet giyerim olur biter diye düşünmeyin. Bol kıyafetler sadece boldur belli bir özellikte veya farklılıkta dikimi yapılmaz. Büyük beden kadınlar veya büyük beden giyinmeyi seven kadınlar için www.lohusam.com tarafından satışa sunulmuş ürünlerdir. Bu ürünler, hamile kadınlar için özelleştirilmiş model ve boyutlarda kesilir. Genel olarak dokuz ayı geçirebileceğiniz şekilde üretilir. Ancak yine de kişiden kişiye değişme payı elbette vardır.  

Lohusa pijamaları genel olarak hamile kadınların veya lohusa kadınların bel ve göğüs ölçülerindeki olası değişimlere göre dizayn edilmiştir. Aynı zamanda lohusalık demek bebek emzirmek demektir. Bu yüzden de emziren kadınların rahatlığı ve konforu dikkate alınarak dizayn edilip satışa sunulmaktadır. Örneğin normal bir büyük beden pijaması emzirme dikkate alınmadan genel bir tasarımla dizayn edilir.

Bu da lohusa kadınların emzirme dönemlerini oldukça zor ve meşakkatli geçirmelerine sebep olabilir. Oysa ki lohusa pijamaları daha önce de söylediğimiz gibi tam olarak bu parametreler dikkate alınarak hazırlanmıştır. Uzmanlar ve bizlerin tavsiyesi de büyük beden pijama yerine lohusa pijaması tercih etmeniz yönündedir.

Lohusa Pijamasının Hangi Malzemeden İmal Edildiğine Dikkat Edin

Normal pijamalar birçok ürünün birleşiminden veya yalnızca bazı ürünlerden imal edilebiliyor. Bu da demek oluyor ki farkında bile olmadan alerjen veya kanserojen birçok ürünü üzerimizde taşıyoruz. Kendimiz için belki sorun değil ancak canımızdan bir parça olan ve annelik duygusuyla dünyaya getirdiğimiz bebeğimiz için sorun yaratabilir.

Özellikle yeni bir anne olarak hiçbir kadın bunu kabul etmek istemez. Bebeğimiz dünyaya ve dünyadan gelen uyaranlara karşı oldukça savunmasızdır. Yeni doğmuş bir bebek olarak neye alerjisi olup olmadığını da ne yazık ki bilemeyiz. Bebeğinizi emzirirken ister istemez pijamanızla temas edecek ve emerken bu madde parçalarını yutuyor dahi olabilir. Bu maddelerden birine alerjisi olması demek bebeğiniz ve sizin için büyük sıkıntılar doğacak demektir.

İşte tüm bu sebepler yüzünden yüzde yüz pamuktan yapılmış ürünler kullanabilirsiniz. Bu ürünler hem kendi hem de bebeğinizin sağlığı için oldukça güvenilirdir. Yüzde yüz pamuktan yapılmış ürünleri kullanmaktaki bir diğer avantaj da sıcağa karşı teri hızlıca emer ve hasta olmanızı veya sıcaktan rahatsız olmanızı engeller. Bu da size konforlu ve rahat bir gün geçirme fırsatı sunar. Yine sıcaklarda keten gibi yine tiril tiril olan kumaşlardan yapılma pijamalar tercih etmek kendi yararınıza olabilir.

Rahatlığınız Şıklığınızın Önüne Geçmeli

Çoğu kadın pijama dahi olsa şık olayım, güzel görüneyim isteğinde olabilir. Ama yapılan araştırmalar gösteriyor ki lohusa döneminde kadınlar genel olarak rahatlığı tercih etmektedir. Pijama dahil günlük hayatındaki kıyafetlerinde de rahat ve konforlu olmak isteme eğilimindedirler. Çünkü lohusalık dönemi dediğimiz dönem bir annenin belki de en yoğun ve en yorucu dönemlerinden biri olarak görülmektedir. Böyle bir dönemde de rahatlığı tercih etmeleri isterlerse tercihlerini lohusa gecelik olarak vermeleri, hiç de yadırganacak bir şey değil.

Son zamanlarda sabahlıklı lohusa pijama modelleriyle de sıklıkla karşılaşmaktayız. Bu takımlar lohusa kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilir. Çünkü oldukça konforludur gece ağlamalarını kontrole gideceğiniz zaman sabahlıklı lohusa pijama takımları sizin için çok daha iyi bir seçenek olabilir.