Güncel
Giriş Tarihi : 30-06-2019 16:18

MAHKUM VE YAKINLARI SALI GÜNÜNÜ BEKLİYOR

Hükümetin yeni yargı reformu adı altında hazırladığı tasarı bu hafta meclise geliyor. Mahkum ve mahkum yakınları ise MHP'nin gündeme getirdiği 5 yıllık ceza indiriminin meclisten geçmesini bekliyor.

MAHKUM VE YAKINLARI SALI GÜNÜNÜ BEKLİYOR

TASARI MECLİSTEN HANGİ ŞEKİLDE GEÇECEK?
Adalet Bakanlığı tarafından hazırlanan ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'a geçtiğimiz hafta sunumu yapılan yeni yargı reformu tasarısının ilk paketi salı günü meclise geliyor. AK Parti'nin getireceği tasarının meclisten geçmesi halinde 60 bin mahkum tahliye edilecek. MHP ise kendi hazırladığı tasarı da ısrarlı. MHP Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız tarafından hazırlanan ve MHP'nin seçim beyannamesinde yer alan tasarı 1 kereye mahsus olmak üzere 5 yıllık ceza indirimini kapsıyor.

MHP'Lİ YILDIZ TWEETTER'DAN CEVAP VERDİ
MHP Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız, twitterdan bir takipçisine, 'Salı'yı bekleyip göreceğiz. Ben de ne gelecek merak ediyorum. Ancak ceza indiriminde ısrar ediyoruz.' diyerek mahkum yakınlarının yüreğine su serpti. Yıldız, daha önceki tweetlerinde de mahkum yakınlarının umutlarını asla kaybetmemesi gerektiğini belirterek;  'Sevinin ama kimseye söylemeyin' diyerek mahkum ve mahkum yakınlarının ümitlerini yeşertmişti. Şimdi gözler yeni tasarı için mecliste olacak.

ERDOĞAN VE BAHÇELİ BİR ARAYA GELECEK?
Salı günü meclise gelmesi beklenen tasarı öncesi Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MHP lideri Bahçeli'nin bir araya gelmesi beklenirken, hükümete her konuda tam destek veren ve MHP tarafından gündeme getirilen af ve ceza indirimi tasarısının meclisten nasıl geçeceği konusunda mahkum ve mahkum yakınları nefeslerini tutmuş durumda. Cezaevlerinde yatan yüzbinlerce mahkum ise tahliye olacakları günü umutla beklerken, çıkacak tasarının temmuz ayı içinde meclisten geçmesi bekleniyor.
 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Sultanahmet'te patlama!
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA