Güncel
Giriş Tarihi : 01-02-2021 15:46   Güncelleme : 01-02-2021 15:46

Malzeme dolapları modelleri ve kullanım amaçları

Malzeme dolabı ağır malzemelerin ya da çeşitli aletlerin saklanması korunması için kullanılmaktadır. Farklı alanlarda kullanıldığı için tasarım farklılıkları olabillir. Raf sistemi, dolabı ölçüsü ve raf sayısı sizin tasarımınıza göre üretilir.

Malzeme dolapları modelleri ve kullanım amaçları

Malzeme dolapları ağır malzemelerin depolanmasında kullanılmaktadır. Kalın sac kullanıldığı için oldukça dayanıklı ve sağlamdır. Uzun ömürlü bu dolapları istediğiniz şekilde imal edilebilir. İhtiyacınızı en iyi şekilde karşılayacak şekilde tasarlayabilirsiniz. Piyasada çok ince sactan üretilen malzeme dolapları zamanla yük ve ağırlık konulduktan sonra yamulma ve eğilme yapmaktadır.

Bu nedenle malzeme dolabı satın almadan önce gidip üretici firma ile görüşmekte fayda vardır. Unutulmamalıdır ki bu metal dolaplar bir kere alınır ev uzun yıllar boyunca kullanılır. Satın almadan önce ürünün garanti süresi de öğrenilmelidir. Daha sonra ise kendi fabrikanızın alanına en uygun modelin seçilmesi aşaması gelir. Ölçü ve ebatları ürünün özelliklerde yazmaktadır. Buna uygun olarak istediğiniz çelik malzeme dolabının siparişini verebilirsiniz.

Veya alanınız için özel bir ürün istiyorsanız özel üretim olarak malzeme dolabı siparişi verebilirsiniz. Metal dolaplar ergonomik ürünlerdir ve istenilen ebatlarda üretebilmektedir.

Atölye, fabrika, site depoları, sanayilerde ve teknik servislerde kullanılmaktadır. Eşyalarınız belli bir alanda olduğu için çalışma kolaylığı sağlamaktadır. Fabrikalarda yalnızca malzeme dolapları kullanılmaz. Çalışanların elbise ve eşyalarının saklanması için metal dolaplara da ihtiyaç bulunur.

Bunlar genellikle metal soyunma dolabı modelleri olmaktadır. Soyunma dolabı görselleri ve ölçüleri için https://www.enginmetal.com.tr/soyunma-dolabi/ adresine göz atabilirsiniz. Modelden modele farklılık olabilir. Bunlar raf sayısı, menteşe sayısı, rafların taşıyacağı yük miktarı gibi farklılıklardır. Renk olarak genellikle mavi ve gri renkler kullanılmaktadır. İsteğiniz doğrultusunda üretici firma renk değişikliği yapabilir.

Bazı modellerde anahtarlı kilit sistemi bulunurken bazı modellerde kilit sistemi bulunur. Malzeme dolabının fiyatları modellerine göre farklılık gösterebilir. Bu farklılık üretimde kullanılan malzeme ve üretim kalitesi büyük bir etkendir. Kullanılan malzeme kalınlığı arttıkça taşıma kapasitesi de artacaktır. Sizin ihtiyacınızı en iyi şekilde karşılayacaktır. Malzeme dolabı modelleri teknolojik gelişmelere paralel olarak gün geçtikçe artmaktadır.

Eskiden yalnızca raflı dolaplar mevcuttu. Şuan ise bir çok farklı modeli içinde barındırmaktadır. Çelik malzeme dolabı çekmeceli , raflı, panolu, askı aparatlı gibi bir çok modeli içinde barındırabilir. Fabrikalar tarafından tercih edilme nedeni ise elbette çelik dolap olmasından kaynaklanır. Demir olması nedeniyle kırılmaz ve yıpranmaz. Uzun seneler bozulmadan ürünleri kullanabilirsiniz. Malzeme dolabı üreticisine ulaşmak için internette araştırma yapmanız gerekir. Bizim önerimiz Engin Metal olur. Yıllardır bu sektörde olan firma ihtiyacınızı tam anlamıyla karşılayacaktır. Fiyat ve modeller hakkında bilgi istiyorsanız Engin Metal’i arayabilir detaylı bilgileri alabilirsiniz.