Güncel
Giriş Tarihi : 15-04-2021 19:22   Güncelleme : 15-04-2021 19:22

MEB sözleşmeli personel alımı yapacak

Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde çeşitli kadrolarda istihdam edilmek üzere personel alımı yapılacak. İşte sözleşmeli personel alımına ilişkin detaylar...

MEB sözleşmeli personel alımı yapacak

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın resmi sayfasından yayımlanan duyuruda, MEB'e sözleşmeli kıdemli ağ ve bilgi güvenliği uzmanı, kıdemli sistem çözüm mimarı, kıdemli yazılım uzmanı, kıdemli ağ altyapı ve konfigürasyon uzmanı, sistem yöneticisi, raporlama, veri ambarı uzmanı, yazılım önyüz uzmanı, ağ uzmanı alınacağı bildiriildi. İnternet üzerinden başvuruların 26 Nisan 'da başlayacağına dikkat çekilen duyuruda, işlemlerin 30 Nisan'da sona ereceği kaydedildi.

Başvuru yapacak adayların başvuru genel şartlarının yanı sıra unvanlara göre belirlenen özel şartları da yerine getirmesi gerektiğine dikkat çekilen MEB duyurusunda alımla ilgili, 'Bakanlığımız emrinde istihdam edilmek üzere 31.12.2008 tarihli ve 27097 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan “Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Büyük Ölçekli Bilgi İşlem Birimlerinde Sözleşmeli Bilişim Personeli İstihdamına İlişkin Esas ve Usuller Hakkında Yönetmelik” in 8 inci maddesi uyarınca; 2019 ve 2020 tarihlerinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavında alınan KPSSP3 puanının yüzde yetmişi (KPSS puanı olmayan veya belge ibraz etmeyen adayın KPSS puanı 70 (yetmiş) olarak dikkate alınır.) ile YDS veya buna denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen puanın yüzde 30 (otuz) unun toplamı esas alınarak (YDS veya dengi puanını ibraz etmeyenlerin yabancı dil puanı 0 (sıfır) olarak hesaplanacaktır.) yapılacak sıralamaya göre en yüksek puanlıdan başlanarak sözleşmeli bilişim personeli pozisyonunun 10 (on) katı aday arasından, Bakanlığımız tarafından 24‐28 Mayıs  2021 tarihleri arasında gerçekleştirilecek sözlü sınav sonucunda oluşacak başarı sırasına göre 10 (on) sözleşmeli bilişim personeli alınacaktır. Yapılacak olan sınava ilişkin kılavuz www.meb.gov.tr - personel.meb.gov.tr- yegitek.meb.gov.tr adresinde yayınlanacaktır.' denildi.

BAŞVURU YAPILACAK KADROLAR

SINAV TARİHLERİ

İLETİŞİM BİLGİLERİ