Magazin
Giriş Tarihi : 03-12-2020 00:35   Güncelleme : 03-12-2020 00:35

MEG Kimdir?

MEG, Mehmet Emin Gülegen isminin kısaltılmış halidir. House ve HipHop/Rap türünde şarkılar çıkaran MEG son yıllarda kendisine oldukça hatırı sayılır hayran kitlesi de kazanmıştır.

MEG Kimdir?

2012-2013 yıllarında şarkılar yapmaya başlamıştır. 2012’den beri halen etkinliğini sürdüren MEG son zamanlarda oldukça sükse yapmıştır. Doğukan Online ile birlikte şarkılar çıkaran şarkıcı arabesk rap dalında yolunda ilerlemektedir. Arabesk Rap şarkıcısı olan MEG, günümüzde ise arabesk rap fanları tarafından oldukça yakından takip edilmektedir.

Şarkıları ile sevgisini ve özlemini dile getiren kimi zaman da hayata sitemini belirten şarkıcının şarkıları oldukça fazla dinlenmektedir. Bu başarı ile kafalarda MEG kimdir sorusu doğal olarak yer edinmiştir. Mehmet Emin Gülegen’in sahne ismi olan MEG isminin baş harflerinden oluşmaktadır. 2019 da çıkarmış olduğu Enkaz şarkısı hit şarkılar arasına girerek kendisinin ne kadar başarılı bir şarkıcı olduğunu da insanlara göstermiştir. Rap piyasasında adından oldukça fazla söz ettiren şarkıcının şarkıları milyonlarca dinlenmeye ulaşmıştır.

MEG Müzik Kariyeri

Rap kültürünün ülkemizde gelişmesi ile her geçen gün yeni kişiler piyasaya çıkmaktadır. Bildiğiniz gibi Rap ülkemizde de oldukça gelişime açık hale gelmiş olup yetenekli ve gelecek vaat eden isimler ile şeklini almaya devam etmektedir. MEG de yeteneği ile Rap kültüründe kendisine yer edinmiş olup çıkardığı şarkılar ile de her geçen gün kalitesini ortaya koymaktadır. Diğer Rap şarkılarından farklı tarzı ile isminden sıkça söz ettirmesi ve bu alanda da başarılı olması ile yeni bir Rap kültürünün oluşmasında adeta öncü olmaktadır.

Şu anda ise en çok ‘’Yaralarımı Sar’’ adlı şarkısı dinlenmektedir. 2012’den beri etkin olan bu şarkıcı; Enkaz, Gelsene, Bir Parça Mutluluk ve Bağışla gibi şarkıları ile sevenlerine ulaşmaktadır. MEG Bağışla indir gibi internette birçok kez aranan şarkısı ile isminden bir kez daha söz ettirmiştir. Kürtçe MP3 indir olarak da aranan şarkıları ile Kürt vatandaşların indirmesi kolaylaşmıştır. MEG’in şarkıları her geçen gün biraz daha tanınmakta ve MEG biraz daha fazla isminden söz ettirmektedir. Etkin yılları olarak son yıllarda oldukça çıkış yapan bu isim çalışmalarına halen devam etmektedir.

Kaynak: https://mp3semti.com/