Yaşam
Giriş Tarihi : 07-12-2020 15:05   Güncelleme : 07-12-2020 15:05

Meme Estetiği Hakkında Aradığınız Herşey!

Meme Estetiği Hakkında Aradığınız Herşey!

MEME ESTETİĞİNDE SLİKON VEYA PROTEZ DIŞINDA BİR YÖNTEM VAR MI?

Meme estetiği İstanbul’da, genellikle normalden büyük veya küçük olan veya deforme olmuş memelere uygulanan cerrahi bir işlemdir. Meme deformiteleri hem fonksiyonel hem de estetik açıdan sorunlara neden olabilir. Ergenlik döneminde büyümeye başlayan kadınların göğüsleri aynı dönemde gelişmeye devam eder ve ergenlik sonunda kalıcı boyutlarına ulaşır. Ek olarak, hamilelik sırasında da bir miktar büyüme olacaktır.

Çok fazla kilo alırken özellikle aile, hormonal ve yapısal hastalıklarla kadınların göğüsleri genellikle negatif etkilenir. Tüm bu nedenlerden dolayı normal olarak algıladığımızdan farklı olan meme dengesizlikleri sizi üzebilir. Öte yandan memenin büyüklüğünden ve sarkıklığından dolayı çeşitli fiziksel problemler görülebilmektedir. Bu hastalıkların başlangıcında vücudun ağırlık merkezinin öne doğru hareketini ve sırt, bel, boyun ve omuz ağrılarının oluşumu gözlemlenir.

Aşırı büyüme ve sarkma gösteren memelerin birbiriyle temas ettiği veya kıvrımlarla temas ettiği bölgelerde sürtünmeden dolayı kızarıklık veya koku meydana gelebilir. Vücudun ağırlık merkezinin hareketine bağlı olarak, genel biçimde garip veya kambur bir duruş da gözlenir. Meme estetiği bu tür sorunları ortadan kaldırmak için tek yöntemdir.

Meme Estetiği Öncesi;

Öncelikle ameliyatın yapılacağı merkezde doktor ile gerekli görüşmenin yapılması gerekmektedir. Tabii ki kullanılan ilaçların da doktora bildirilmesi önemlidir. Öte yandan ailenizde veya yakın akrabalarınızda kanser tedavisi görmüş kişiler varsa bu bilgileri ameliyatı gerçekleştiren doktor ile paylaşmak önemlidir.

Operasyon öncesinde mutlaka doktor kontrolünde ve operasyonun yapıldığı hastanede kan testi yaptırmak gerekmektedir. Nedeni, ameliyatı yapan doktorun gerekirse başka tetkikler talep etmesidir. Ayrıca doktor kontrolünden sonra oluşabilecek bir soğuk algınlığı durumunda bile doktora haber vermek önemlidir. Öte yandan gögüsler ile ilgili herhangi şüpheli bir durum olmadığının belirlenmesi gerekir bu nedenle, mamografi ve ultrason ameliyattan önce yapılması gereken bir en önemli tetkiktir. Ameliyat kararı bu tetkiklerin sonucuna göre belirlenir.

Meme Estetiği İstanbul Hangi Uygulamaları İçerir;

Meme Dikleştirme Ameliyatı;

Meme dikleştirme ameliyatı, göğüslerin görünümünü ve sıkılığını değiştirebilen bir estetik ameliyattır. Buradaki bilgilerin sizin için doğru kararı vermenize yardımcı olacağını umuyoruz. Meme dikleştirme ameliyatı protezli veya protezsiz uygulanabilir. Protez aynı zamanda içeriğinden dolayı slikon olarakta adlandırılır. Protez denmesinin nedeni vücuda eklenen ve vucut tarafından yabancı bir materyal olarak algılanmayacak olan slikonun kullanılmasından dolayıdır.

Protezli Meme Dikleştirme;

Göğüsleriniz doğum, kilo kaybı veya yaşlanma sürecinin bir parçası olarak sarkık veya şekil kaybetmişse ve meme hacminiz çok küçükse, meme dikleştirme “mastopeksi” ve meme büyütme kombinasyonunu içeren bir kozmetik cerrahi prosedür ile istediğiniz görünüme kavuşabilirsiniz.

İmplantların eklenmesiyle yapılan meme dikleştirme ameliyatı, genel anestezi altında yaklaşık 2-2,5 saat süren ve bir gece hastanede kalmayı gerektiren bir operasyonda göğüslerin şeklini, konumunu düzelterek ve boyutlarını artırarak göğüslerin sarkıklığını yükseltecektir. Meme dikleştirme ameliyatı, memelere daha genç ve düzgün bir görünüm kazandırmak için son derece etkilidir.

Zaten yeterli meme hacmine sahipseniz , cerrahınız implantsız bir göğüs dikleştirme önerebilir. İmplantın boyutu ve meme dikleştirme boyutu da dahil olmak üzere tüm seçenekleriniz cerrah, konsültasyonunda ayrıntılı olarak tartışılacaktır.

Protezsiz Meme Dikleştirme;

İmplantsız meme dikleştirme aynı zamanda “mastopeksi” olarak da anılır, göğüsleri kaldırarak göğsün boyutunu ve şeklini değiştiren cerrahi bir işlemdir. Göğüs dikleştirme veya göğüs kaldırma olarak da bilinen operasyon, memeleri yeniden şekillendirmeden ve daha genç bir görünüme kavuşmadan önce fazla deri ve göğüs dokusunu ortadan kaldırır.

 

Göğüslerinizin şeklini ve profilini iyileştirmek istiyorsanız, implantlar sizin için her zaman doğru seçim olmayabilir. Göğüsleriniz sarkmış olabilir ancak yine de yeterli hacme sahip olabilir, bu durumlarda implantsız bir meme dikleştirme bu sorunu çözecek ve göğüslerin daha düzgün görünmesine neden olacaktır.

Prosedür, meme ucunun kaldırılmasını, fazla derinin alınmasını ve memenin yeniden şekillendirilmesini içerir.

Açıklama: Meme Estetiği Nişantaşı / İstanbul | 2020 Fiyatları

Meme dikleştirme de kesi alanı;

Memeyi kaldırmak, belirli bir miktar yara izi içerecektir. Gerekli kesi, memelerin sarkıklığına bağlı olacaktır. Bu izler meme başı etrafındaki alanla “sirkum areolar” sınırlı olabilir veya memeye “lolipop veya T” kesileri uygulanabilir.

 İşlem genel anestezi altında yapılır ve hastanede bir gece kalmayı gerektirir. Vakaların çoğunda, ertesi gün taburcu olursunuz.

Meme Büyütme Ameliyatı;

Meme büyütme İstanbul, mammoplasti olarak da bilinir. Göğüslerin hacmini artırmak için göğüs implantları ile uygulanan cerrahi bir göğüs büyütme prosedürüdür.

Göğüs büyütme, göğüslerinizin küçük boyutunu ve profilini güçlendirmek, vücut güveninizi ve giyim uyumunu iyileştirmek ayrıca kilo verme, hamilelik ve emzirme sonrasında göğüs şeklini iyileştirmek için göğüs implantları, yağ transferi veya ikisinin kombinasyonunu kullanan popüler bir prosedürdür.

Çoğu kadın, göğüs büyütme prosedürünün yaşamları üzerinde gerçekten olumlu bir etkisi olduğunu ve arzu ettikleri boyut ve şekle ulaştığını fark eder.

Göğüs büyütme ameliyatı genel anestezi altında yapılır. Ameliyat ertesi sabah taburcu edilmeden önce 1 gece kalmanız gerekebilir. Özel göğüs büyütme prosedürünüze bağlı olarak, ameliyat tipik olarak 1 ila 2 saat sürer.

Açıklama: metin, kıyafet, külot, iç çamaşırı içeren bir resimAçıklama otomatik olarak oluşturuldu

Meme Büyütmede Olası Kesi Alanları

Meme büyütme için yaygın olarak kullanılan üç kesi alanı vardır:

  • Alt meme kesiği (göğüs kıvrımı altında)
  • Sirkumareolar kesi (meme başı çevresinde)
  • Koltuk altı kesi (koltuk altı)

Göğüs implantlarınızı yerleştirmek:

 İmplantlarınız, göğsünüzün boyutu, cilt kalitesi ve göğüs şekliniz gibi çeşitli faktörlere bağlı olarak göğüs kasınızın altına veya üstüne yerleştirilecektir. İmplantın konumu, ameliyattan önce sizinle doktorunuz arasında, konsültasyonlarınızda kararlaştırılacaktır. Kas altına yerleştirilen implantlar, göğsün biraz daha doğal bir üst 'kutbu' ve muhtemelen daha düşük bir kapsül kontraktürü (bir implant çevresinde gelişebilen ve göğüs dokusunun sertleşmesine neden olabilen yara dokusu) verme eğilimindedir.

Subpectoral (göğüs kası altında)

Subglandüler (göğüs dokunuzun altında)

Çift Düzlem (kısmen kasın altında, kısmen göğüs dokusunun altında)

İmplant ameliyatınızdan sonra olabildiğince rahat olmanızı istiyoruz. Cerrahınız tıbbi geçmişinizi alacak ve konsültasyon sırasında iyileşirken tam olarak ne bekleyeceğiniz konusunda size rehberlik edecek, böylece eve gittiğinizde tam olarak ne bekleyeceğinizi hazırlayıp bileceksiniz. Prosedür hakkında sorularınız varsa cerrahınıza mutlaka sorun. İyileşme sürenizin uzunluğu sağlığınıza ve diğer değişkenlere bağlı olarak maksimum 1 haftadır.

Yağ Enjeksiyonu İle Meme Büyütme;

Yağ transferi ile meme büyütme, vücudun fazla olduğu bir bölgeden vaser liposuction sayesinde alınan yağı kullanır. Yağ, restorasyon veya büyütme gerektiren bir alana aktarılır, bu, hacmi iyileştirmek ve meme boyutunu değiştirmek için tasarlanmıştır ve çoğu durumda uzun süreli sonuçlar sunar.

Yağ grefti olarak da bilinen yağ transferi, plastik cerrahların göğüs implantlarına ihtiyaç duymadan göğüs büyütme için vücudunuzun bir bölgesindeki yağ hücrelerini kullanmasına olanak tanır.

Yağ transferi, göğüslerinizdeki yaşlanma, kilo kaybı, hamilelik ve emzirme nedeniyle kaybedilmiş olabilecek hacim ve şekli geri kazandırmak için doğal bir çözümdür. Bu işlem yağ transferi ile meme büyütme veya yağ enjeksiyonu olarak tanımlanır. Kalçalardan veya karından yağ toplamak veya çıkarmak genel anestezi gerektirecektir. Ağrı konusunda endişeleriniz varsa, ağrıyı yönetmek ve prosedürü mümkün olduğunca rahat hale getirmek için seçeneklerinizi tartışabilecek olan cerrahınızla konuşun.

Göğsünüze yağ transferiniz varsa, meme implantları ile meme büyütme için kozmetik cerrahiden daha basit, daha az invaziv ve genellikle daha az ağrılı bir prosedürdür. Kadınların implantlar yerine yağ enjeksiyonu olarak da bilinen yağ transferini tercih etmelerinin birçok nedeni vardır; esas olan, daha dolgun göğüslere ek olarak, aynı zamanda daha şekilli bir vücuda sahip olmanızdır. Ayrıca, yağ size aittir, bu nedenle içinizde yabancı bir nesne olmadığını bilmek için gönül rahatlığı vardır.Yağ aşılaması yapıldıktan sonra vücudunuza az miktarda yağ emilebilir. Genelde yağ transferi kalıcı olsa da. Sonuçlar, cerrahın tekniği ve deneyimi, yağın nerede ve nasıl toplandığı, nasıl ve tam olarak nereye enjekte edildiği gibi birçok faktöre bağlıdır.

En iyi sonuçlar için, kilonuzu ameliyat olduğunuz zaman ki aynı seviyede tutmanız önemlidir.

Yaşlandıkça, doğal yaşlanma sürecine bağlı olarak meme dokusunda ve yağınızda bir değişiklik olabilir.

Sonrasında liposuction bölgesi çevresinde bir miktar morarma olacaktır ancak bu 7-10 gün içinde ortadan kalkacaktır.

Yağ transferi yoluyla meme büyütme için tam iyileşme süresi, prosedürünüze bağlı olacaktır ve bazı doğal varyasyonlar olacaktır, ancak aşağıdakileri genel bir kılavuz olarak kullanabilirsiniz.

  • Pansumanlar çıkarılması: 7-14 gün
  • İşe dönüş: 2-14 gün
  • Yüzme: 4-6 hafta sonra
  • Egzersiz ve seks: 1-12 hafta
  • Tam iyileşme: 2-12 hafta

Tüm bu bilgiler ışığında kesin bir karara varmak için mutlaka doktorunuz ile görüşmeniz birlikte yapılacak işleme karar vermeniz en önemli aşamadır.

Meme estetiği ile ilgili bilgi almak ve ve hayal ettiğiniz göğüslere kavuşmak için Quartz Clinique İstanbul +90 212 241 46 24 numaralı telefonundan randevu ve fiyat alabilir, Meme Estetiği operasyonunu rahatlıkla ve güvenle yaptırabilirsiniz.