Yaşam
Giriş Tarihi : 13-11-2019 21:00   Güncelleme : 13-11-2019 21:04

MEME ESTETİĞİ İLE İSTEDİĞİNİZ ÖLÇÜLER ARTIK HAYAL DEĞİL

MEME ESTETİĞİ İLE İSTEDİĞİNİZ ÖLÇÜLER ARTIK HAYAL DEĞİL

Meme büyütme, memeleri büyütmek ve şeklini iyileştirmek için yapılan ameliyattır. Meme büyütme sırasında, cerrah bir implant yerleştirir. Bu implant, silikon jel veya tuzlu su ile doldurulmuş yumuşak bir silikon kabuktur. İmplantı yerleştirmek için, cerrah göğsün alt kıvrımında, koltuk altında veya areolanın alt kenarı boyunca bir kesik atar. Areola, meme başının etrafındaki renkli alandır. Cerrah, implantı dikkatli bir şekilde doğru şekle ve pozisyona ayarlar. Sonra dikişlerle kapatılır.

İmplant meme dokusunun altına veya göğsün altındaki göğüs kasının altına yerleştirilebilir. Bazı doktorlar, implantı göğüs kasının altına koymanın, kapsül kontraktürü (implant çevresindeki doku sertleşmesi) denilen riski azalttığını düşünüyor.

Meme Küçültme

Meme küçültme ameliyatı, aynı zamanda küçültme mamoplastisi olarak da bilinir, bir kadının göğüslerinin boyutunu azaltmaya yardımcı olan bir işlemdir. Plastik bir cerrah her iki memenin alt kısmındaki kesiklerden fazla yağ, doku ve cildi temizleyecektir. Meme küçültme, genellikle pek fazla komplikasyonu olmayan bir ayakta tedavi prosedürüdür. Meme büyütme veya meme küçültme için daha fazla bilgi ve randevu almak için sitemize göz atabilirsiniz www.drleylaarvas.com

Meme Küçültme Nedenleri

Büyük memeli kadınlar genellikle göğüslerinin ağırlığının boyun, omuz ve sırt üzerine yerleştirdiği zorlanma nedeniyle acı veren fiziksel semptomlara sahiptir. Bazı kadınlar sürekli baş ağrısı, zayıf duruş ve fıtıklaşmış disklerden bile muzdariptir. Ek olarak, bazı kadınlar meme büyüklüğü nedeniyle kendilerini çevrelerine uyumsuz hisseder veya olumsuz beden imajına sahip olduklarını düşünürler. Meme küçültme ameliyatı hem bu fiziksel hem de psikolojik zorlukların giderilmesine yardım eder.

Meme Büyütme ve Küçültme Avantajları

Özgüveninizi Arttırır

Arttırılmış özgüven, meme büyütme ve küçültme cerrahisinin temel faydalarından biridir. Hiç şüphe yok ki görünüşün güven üzerinde büyük bir etkisi var. Birçok kadın meme büyütme ameliyatı yaptıktan sonra daha büyük göğüslerinin kendilerini daha kadınsı ve çekici hissetmelerini sağladığını ve bu nedenle özgüven düzeylerinde artış olduğunu belirtiyor. Meme küçültme operasyonu yaşayan kadınlar da günlük hayatlarına, spor faaliyetlerine daha aktif olarak katıldıklarını. Bunun da yaşam kalitelerini arttırdığını belirtmekteler.

İstediğiniz Stilde İstediğiniz Şekilde Giyinin

Göğüslerine dikkat çekmek istemediklerinden, daha küçük memeli birçok kadın belirgin kıyafetler giymekten kaçınıyor. Meme büyütme işleminden sonra bu artık bir sorun değil ve güvenle ne isterseniz onu giyebilirsiniz. Meme küçültme işleminden sonra ise kadınlar, ortalama ölçülere ulaşan bedenleriyle kıyafet çeşitliliği yaşıyorlar.

Daha Orantılı Görünüm

Örneğin, armut biçimli bir şekle sahipseniz, göğüsler daha küçük ve kalçalar daha geniş olma eğilimindedir. Bu bazen vücudu orantılı değilmiş gibi gösterebilir. Meme büyütme işlemi, vücudun genel oranını dengeleyebilir ve size bir kum saati figürü verebilir. Ayrıca, zayıfsanız daha büyük göğüslere sahip olmak daha küçük bir bel yanılsaması verebilir. Meme küçültme işlemi yaptıran kadınlar da belirgin şekilde daha orantılı bir görünüme sahip olurlar.

Daha Genç Bir Görünüme Sahip Olmak

Meme implantlarına sahip olmak sizi daha genç hissettirir. Göğüsler, sizden daha genç olmanın yanılsamasını vererek daha dolgun görünecektir. Daha dolgun ve daha hassas göğüslere sahip olmak, bazı kadınların kendilerini daha genç hissetmelerini sağlar. Büyük ölçüye sahip olan kadınlar da küçültme işlemi sayesinde kendilerini daha genç hissederler.

Meme Büyütme ve Meme Küçültme İçin Uygun Adaylar

40 yaşından büyük, birden fazla gebelik geçiren ve emzirmesi bitmiş kadınlar yaygın olarak bu işlemleri uygulatırlar. Geçmişte obezite ile mücadele etmişseniz de meme küçültme sizin için iyi bir seçenek olabilir. Cilt kalitesinin düşüklüğü, çatlama izleri, çok fazla sarkan cildiniz, düşük dayanaklı meme uçları varsa veya cilt ve göğüs duvarı arasında kopukluk varsa, en iyi sonucu elde etmek için bir küçük estetik dokunuşlar en iyisidir. Bu kategorilere giren kadınların çoğu yaşlı olsa da, bazı genç kadınlar da bu sorunlardan muzdarip.