Köşe Yazıları
Giriş Tarihi : 04-07-2020 16:58   Güncelleme : 04-07-2020 16:58

Merhaba, ‘Şahlanış Sezonu’

Merhaba, ‘Şahlanış Sezonu’

Samsunspor’umuzun kuruluş yıldönümünde gelen şampiyonluk, Atatürklü Arma etrafında kenetlenmiş herkesi sevince boğdu.
Bu başarı, Samsunspor’umuzu düştüğü zor durumdan kurtarmak için gövdesini ortaya koyan, her zorluğun üstesinden gelebileceğimize önce kendisi inanıp, sonra da ‘Samsunsporluyum’ herkese bu inancı aşılayanların eseridir.
Fakat artık bu noktadan sonra hiçbir Samsunsporlunun “birileri düşünür, birileri yapar, birileri kaynak yaratır, başarılar arka arkaya gelir, bizde bu başarılarla gururlanırız” deme gibi bir lüksü yoktur.
Evet, birileri elini taşın altına koydu ve o taşı kaldırdı.
Şimdi Samsunspor camiasına düşen görev o elleri çoğaltmaktır.
Bugün, Atatürklü Arma’yı gerçekten hak ettiği yerlere yeniden taşımak, hatta sayın başkan Yıldırım’ın da üzerine basa basa vurguladığı gibi, bütün dünyada tanınan, bilinen ve saygı duyulan bir konuma ulaştırmak için ‘topyekün seferberlik’ başlatmamızın tam zamandır.
Gelecek sezondan itibaren bu camiaya düşen görevler nettir:
- Taraftar gruplarımız ve tribün emekçilerimiz 19 Mayıs’taki her mücadelede tek bir boş koltuk bırakmamalıdır.
- Lisanslı ürün girmeyen ev kalmamalıdır.
- Ekonomik anlamda kazancını Samsun’dan elde eden her ticari kuruluş, bir şekliyle Samsunspor’umuzun mali yapısına katkı sağlar hale getirilmelidir.
- Sosyal medyada, maç öncesini ‘başarı dilekleri’ maç sonunu ‘tebrik’ paylaşımlarıyla geçiştiren kimi çevreler, artık temsil ettiği makamları Samsunspor’umuzun başarılarına ortak etmeyi de görev haline getirmek zorundadır.
Bu ve buna benzer adımları atabilirsek o büyük hedefe ancak o zaman ulaşırız.
Bu noktadan sonra başarı, yükü bir kişinin veya birilerinin sırtına yıkarak değil, hep birlikte o yükün altına girip güç verdiğimizde elde edeceğimiz şeyin adı olacaktır.
İşte bu nedenle diyorum ki, Samsunspor için önümüzdeki dönemin mottosu “ŞAHLANIŞ”tır.
‘Şahlanış’a inanan ve aklını, fikrini, emeğini ve elindeki bütün olanaklarını ‘şahlanış’ için seferber etmeye hazır olan herkese bugünden teşekkür ediyorum.
İyi ki varsınız…