Köşe Yazıları
Giriş Tarihi : 15-02-2020 16:40

MESİR MACUNU FESTİVALİ...

MESİR MACUNU FESTİVALİ...

Tebrikler, tebrikler, tebrikler...

Artık şampiyon diyemesek bile ŞAMPİ... diyoruz.

Herşey mükemmeldi. Sadece yağan yoğun yağmur nedeniyle ilk yarı boyunca adeta göl üzerinde oynandı oyun. Buna rağmen sahada kora kor, dişe diş bir mücadele vardı. Centilmenlikten taviz vermeden sadece futbol oynamayı düşünen her iki takım oyuncularını tebrik ediyorum.

Maç öncesi benim tek endişem maçın hakemi idi ama gördük ki Hakem Zorbay Küçük de en az futbolcular kadar iyi niyetli idi. Bu da futbolu güzelleştiren en büyük unsur oldu.
Şahane bir maç izledik doğrusu...

İkinci yarı her şey Yılport Samsunspor açısından Mesir Macunu Festivali gibi görkemli başladı.

Manisa FK takımına oranla kalite ve kalibresi çok daha yüksek olan Yılport Samsunspor oynadığı çağdaş futbol ile galibiyeti sonuna kadar hak etti...

Liderin puan farkını 5 e çıkarması, ikili averajda da üstünlük sağlaması psikolojik olarak bizi çok rahatlatırken, rakip Manisa'nın gardını iyice düşürecektir kanaatindeyim.

Ancak her şey bitti dersek futbolun gerçeklerini inkar etmiş oluruz.

Geride daha 11 hafta, potansiyel 33 puan var. Bundan sonra Samsunspor'un en tehlikeli rakibi kendisidir. İşte bu bilinçle çok daha ciddi mücadeleler verip, rehavete kapılmadan yolumuza devam etmeliyiz..

Geçenlerde Cesur Yürek Başkana en köyü ihtimalle 8 puan farkla Şampiyon oluruz demiştim. Yeterki biz gevşemeyelim fazlası olur azı olmaz.

Bugün takımda görevini yapmayan futbolcumuz yoktu. Ağır zemin üstünde gireni ve çıkanıyla insan üstü gayret gösteren futbolcu kardeşlerimizi tebrik ediyorum. Hepsi alınlarının akıyla emeklerinin karşılığını alıp bizleri gururlandırdı.  Helal olsun onlara...

Sahaya doğru kadro sürüp zamanında doğru değişikler yaparak oyunda rakibe inisiyatif vermeyen Ertuğrul Sağlam hoca ve ekibini de, 14 saatlik yolu uyumadan giderek takımımızı maç boyunca destekleyen taraftarlarımızı da aşkışlayalım lütfen...

Artık sığ sular göründü...

Tüm şehir insanları olarak şampiyonluk şarkıları söyleyebiliriz ancak bu iş henüz bitmedi. Bu gerçeği kabul  edelim...

Cesur Yürekle...
Sağlam adımlarla...
Şampiyonluğu hak eden Şeh-i Samsun halkıyla...

' Birlikte Yükseleceğiz...'

HAFTA SONUNUZ GÜZEL OLSUN.