Samsun Haber
Giriş Tarihi : 21-11-2020 17:19   Güncelleme : 21-11-2020 17:19

MESLEKTAŞLARINA SAHİP ÇIKTILAR ASLA KABUL ETMEYECEĞİZ

Samsun Apartman ve Site Görevlileri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği  meslektaşlarına sahip çıkarak yaşanan olayı kınadı.

MESLEKTAŞLARINA SAHİP ÇIKTILAR ASLA KABUL ETMEYECEĞİZ

Dernek yönetimi yaptığı açıklamada; ' Bugün buraya üyelerimizden Sedat kardeşimizin yanında olduğumuzu göstermek için bulunuyoruz. Sedat'ın yaşadığı olay aslında bütün site ve apartman görevlisi kardeşlerimizin sorunudur. Bu sorun yılardır süre gelen türk filmlerine dahi konu olan tabiri caizse kapıcıları alçak görme, hor görme, her alanda her türlü kullanılabilir gibi bir önyargıyla biz görevlilerin görev tanımı içinde olmayan, her konumda kullanılma önyargısı ile ağır hakaretlerle rencide edici sözlü ve mâlesef bazende fiziksel olarak bir linç girişiminde bulunulmaktadır.' dediler.
Dernek yönetimi açıklamalarına şöyle devam etti,'Sedat kardeşimiz görevi olmayan site içindeki  bir otopark yüzünden çok ağır hakaret ve küfürlere maruz kalmıştır. Konuya ilişkin  cesaret örneği göstererek yaşananları yargıya taşımış ve tüm görevli kardeşlerimize örnek teşkil etmiştir. Buna sebep bu ve benzeri her olayı en ağır şekilde kınadığimızı bildirmek isteriz. Konunun Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne taşınmasını diliyor bir daha böyle şeyler yaşanmaması adına biz apartman ve site görevlilerine sahip çıkılmasını T.C. devleti büyüklerinden rica ediyoruz. Samsun apartman ve site görevlileri derneği başkanı Sezer ERGİN ve tüm sendika ve derneklerin bu olayın takipçisi olacağımızın bilinmesini istiyoruz' diye konuştular.