Güncel
Giriş Tarihi : 01-05-2020 18:11   Güncelleme : 01-05-2020 18:18

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yağış uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü cumartesi gününden (yarın) itibaren Balkanlar üzerinden gelecek yağışlı havanın yurt genelinde etkili olacağını belirterek hafta ortasına kadar yağış süreceğini duyurdu. 6 Mayıs Çarşamba günüden itibaren ise yurt genelinde yeni bir yağış sisteminin etkisine girileceği belirtildi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yağış uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmeye göre  2 Mayıs Cumartesi günü Balkanlar üzerinden yeni bir yağışlı sistemin geleceğinin beklendiğini duyurdu.

Yağışların önümüzdeki hafta ortasına kadar etkili olması beklenirken, 6 Mayıs Çarşamba günüden itibaren ise yurt genelinde yeni bir yağış sisteminin  etkisine girileceği belirtildi. Hafta sonuna kadar yağışların  yurt genelinde etkili olacağının tahmin edildiği açıklandı.

“HAVA SICAKLIKLARINDA ÖNEMLİ BİR DÜŞÜŞ OLMAYACAK”

Değerlendirmeye göre meydana gelmesi beklenen etkili sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlara rağmen hava sıcaklıklarında önemli bir değişiklik olmayacağı ve yurt genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

SAĞANAK YAĞIŞ UYARISI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: ülkemiz genelinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Orta ve Doğu Akdeniz, İç Anadolu, Batı Karadeniz’in iç kesimleri, Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Sakarya, Bilecik, Bursa, Yalova, Afyonkarahisar, Uşak, Kütahya Burdur, Isparta ve Antalya'nın doğu çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, Adana ve Osmaniye il geneli, Mersin'in merkez ve doğu ilçeleri (Tarsus, Çamlıyayla), Kahramanmaraş'ın batısı (Andırın) ve Hatay'ın kuzeyinde (Erzin, Dörtyol) kuvvetli (21-50 Kg/m2) olacağı tahmin ediliyor.