Samsun Haber
Giriş Tarihi : 30-06-2019 18:21   Güncelleme : 30-06-2019 18:38

MHP SAMSUN'DA 5 İLÇE BAŞKANINI GÖREVDEN ALACAK

Milliyetçi Hareket Partisi Samsun'da bazı ilçeleri görevden alacak. Özellikle yerel seçimlerde başarısız olan İlkadım, Atakum, Tekkeköy, Ladik ve Havza ilçe başkanlarının görevden alınacağı öğrenildi.

MHP SAMSUN'DA  5 İLÇE BAŞKANINI GÖREVDEN ALACAK

5 İLÇE DE BAŞKANLAR DEĞİŞECEK
31 Mart yerel seçimleri ve yenilenen İstanbul seçimlerinin ardından siyasi partiler yenilenme sürecine gidiyor. Yerel seçimlere kısa bir zaman kala Samsun'da MHP il Başkanlığı görevine getirilen ve daha önce il başkanlığı yapan Abdullah Karapıçak'ın genel merkezle yapacağı görüşmeler sonrası Samsun'da bazı ilçelerin görevden alınması için bir rapor hazırladığı ve bu rapor doğrultusunda Atakum, İlkadım, Tekkeköy, Ladik ve Havza ilçe başkanlarının görevden alınarak yerlerine başka isimlerin geleceği öğrenildi.

İL BAŞKANI RAPOR HAZIRLADI
Samsun'un en büyük 2 ilçesi Atakum ve İlkadım'da ilçe başkanı Ahmet Hatinoğlu ve İkram Eldemir'in seçimlerde başarılı olamadığı ve partilerine ciddi anlamda oy kaybettirdikleri gerekçesiyle görevden alınacaklar listesinde en başta yer aldıkları belirtilirken, MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak'ın partinin kurumsal yapısına uygun ve çalışkan isimleri bu ilçelerin başına getirmek için kolları sıvadığı söyleniyor. Tecrübeli başkan Karapıçak'ın bu değişimi kısa zaman içinde yapması bekleniyor.