12 ARALIK 2019 Perşembe 16:13
Advert
Samsun Haber
Giriş Tarihi : 12-08-2019 17:12

MHP'li isimler niye yok! İl Başkanı ne iş yapar?

Seçimlerin üzerinden 5 ay geçmesine rağmen başta büyükşehir olmak üzere AK Partili belediyelerde MHP'den hiç bir ismin göreve getirilmemesi ülkücü camianin tepkisine neden oldu. 

MHP'li isimler niye yok!  İl Başkanı ne iş yapar?

HANİ VERDİĞİN SÖZLER?
31 Mart yerel seçimlerinin üzerinden 5 ay geçti. Belediyelerin önemli birimlerinde görev bekleyen MHP'liler verilen sözlerin tutulmamasından rahatsız. AK Partili büyükşehir belediyesi başta olmak üzere Samsun'da kazanılan 14 belediyenin hiç birisinde MHP'li isimlerin olmaması tabanda tepkilere neden oldu. MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak'ı yetersiz kalmakla suçlayan MHP'liler 'Seçim öncesi verilen sözler unutuldu mu?' dediler. 

BAŞKANIN SÖZÜ GEÇMİYOR
AK Partili belediyelerde boş olan ya da değiştirilen kadroların tamamına atamalar yapılırken, MHP'li hiç bir ismin tercih edilmemesi ülkücü camiada rahatsızlık yarattı. MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak seçim öncesi meclis üyelerinin atanmasında büyük tepki görmüş, kendisine yakın isimleri meclis üyesi yaparak tepki çekmişti. Başkan Karapıçak'ın AK Parti'nin kazandığı belediyelerde şu ana kadar sözünün geçmediği görüldü.

ÜLKÜCÜ GENÇLER YİNE İŞSİZ
MHP tabanı seçim sonrası belediyelere işçi alımı yapıldığı ancak ülkücü gençlerin yine tercih edilmediğini dile getirdiler. AK Parti'ye yakın isimlerin işe  yerleştirildiğini dile getiren MHP'liler; 'Ülkücüler Samsun'da cumhur ittifakının ruhuna uygun hareket etmelerine rağmen gençlerimiz belediyelerde yine iş bulamadı. İşe alınanlar ise her zaman olduğu gibi AK Parti'ye yakın ailelerin çocuklarından seçildi?' diye konuştular.

YAPAMIYORSAN İSTİFA ET!
MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak'ı pasif kalmakla ve partiyi iyi yönetememekle suçlayan MHP'liler; 'Başkan ilçe başkanlarını görevden alma avına çıkmış. Milletin derdi iş ve geçim. Sen teşkilatın başı olarak ağırlığını koyamıyorsan o görevde durmanında bir anlamı yok. Seçim öncesi ve sonrası siyasi olarak ne dediyse tam tersi oldu. Belli ki sözlerinin hem kendi camiasında hem AK Parti'de bir geçerliliği yok. Yapamıyorsa istifa etsin.' şeklinde konuştular.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Sultanahmet'te patlama!
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA