Güncel
Giriş Tarihi : 01-03-2021 16:06   Güncelleme : 01-03-2021 16:06

Mutluluk Çubuğu Ve Mutluluk Çubuğu Ameliyatı

Mutluluk Çubuğu Ve Mutluluk Çubuğu Ameliyatı

Kişi ereksiyon problemi yaşadığını şu şekilde anlar; cinsel istek ve partnere duyulan arzu karşısında penisin sertleşmemesi durumu olabilir ya da sertleşme olur fakat cinsel ilişkiyi sonlandıracak kadar uzun sürmez yarıda kesilebilir. Bir diğer durum ise sertleşme olur fakat cinsel ilişkiye girecek kadar sertleşme olmaz. Belirtiler yaklaşık 3-4 ay devam ederse kişinin bir doktora başvurmasında yarar vardır.

Ereksiyon problemi birçok nedenle olabilir. Kişinin yaşı ile yakından alakalıdır. Gençlerde görülme olasılığı 60 yaş ve üstü kişilerde görülme olasılığının yarısı kadardır.

Mutluluk Çubuğu

Ereksiyon problemi yaşayan kişilerde, tedavi amaçlı kullanılan penil protezlerin tamamına mutluluk çubuğu denmektedir.

Mutluluk çubuğu kendi içinde üç çeşittir. Malleable yani sürekli ereksiyon halinde, iki parçalı yani yeri sert olan ve üç parçalı şişirilebilen mutluluk çubuğu olmak üzere isimlendirilir. Tabi üç parçalı olan mutluluk çubuğu da kendi içinde sadece enine genişleyen ya da hem enine hem boyuna genişleyen mutluluk çubuğu olmak üzere iki çeşittir.

Mutluluk Çubuğu Tercih Edilen Bir Tedavi Midir?

Evet tercih edilen ve yüksek oranda memnuniyetle sonuçlanan bir tedavi şeklidir. Bu tedaviyi şu şekilde düşünmek mümkün; diyelim ki işaret parmağınızda bir problem oluştu ve protez takılması gerekiyor. Bu durum sizi utandırır mı? Ya da çekinir misiniz? Normal şartlar da hayır öyle değil mi? Mutluluk çubuğu ameliyatı da aynı şekilde olmaktadır. Bu da bir çeşit sağlık problemidir. Ve tedavi başarısı yüksek bir tedavi yöntemi vardır.

Mutluluk Çubuğu Ameliyatı

Cinsel hayatınızı etkileyen bu disfonksiyon durumu çok küçük bir ameliyatla çözüme kavuşur. Siz ve partneriniz gereken zevki duymanızı sağlar.

Hasta anemnezi alınır, hangi protez tipine karar verdiği öğrenilir ve cerrahın da tercihleri doğrultusunda mutluluk çubuğu ameliyatı gerçekleştirilir.

Mutluluk çubuğu ameliyatı oldukça kolay bir operasyondur. Skrotumun penisle birleştiği noktaya küçük bir cerrahi kesik atılır. Mutluluk çubuğu penisin üzerine yerleştirilir. Yaklaşık bir saat kadar süren bir operasyondur. Tüm işlemler hasta anestezi alındıktan sonra gerçekleştirilir.

Herhangi bir doku kaybı söz konusu olmadığı için kanama çoğunlukla olmaz. Hasta mutluluk çubuğu ameliyatı sonrası kalkıp evine gidebilir.

Her operasyonda görülen klinik semptomlar bu operasyon da da görülebilir. Örneğin; bir süre ağrı, penis bölgesinde şişlik ya da morarma durumu gözlenebilir. Böyle bir durumla karşılaşıldığında hekiminizle paylaşmalısınız. Doktorunuz ağrı kesici tedavisi başlayabilir.

Ameliyat Sonrası Cinsel Hayat

Ameliyat sonrasında yaklaşık 1-1.5 ay kadar sonra doktor izniyle cinsel ilişkiye girilebilmektedir. Penil protezi, penisinizde yeterli sertleşmeyi sağlayacak fakat penisinizin uzunluğunu artırmayacaktır.

Cinsel ilişki esnasında her şey olduğu gibi hissedilir. Penil protezinin bu açıdan negatif bir tarafı bulunmamaktadır. Mutluluk çubuğu ameliyatı sonrasında, protezi kullandıkça kişinin daha da rahatladığı, kullanımının çok daha kolaylaştığı yapılan araştırmalar sonucu belirlenmiştir. Daha fazla bilgi için https://www.mutlulukcubugu.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.