25 HAZİRAN 2019 Salı 19:13
Samsun Haber
Giriş Tarihi : 16-03-2019 18:15   Güncelleme : 16-03-2019 18:15

Necattin Demirtaş projelerini açıkladı

İYİ Parti İlkadım Belediye Başkan Adayı Necattin Demirtaş, "Ben, hizmet adamıyım. Yeni dönemde de inşallah hizmelerimiz konuşulacak. Ve İlkadım'ı her zaman olduğu gibi yine beraber yönetceğiz" dedi.

Necattin Demirtaş projelerini açıkladı

İYİ Parti İlkadım Belediye Başkan Adayı Necattin Demirtaş, Villa Düğün Salonu'nda 'Proje Tanıtım Toplantısı' gerçekleştirdi.

İYİ Parti İl Başkanı Recep Güleroğlu, CHP İl Başkanı Mehmet Kundak, İYİ Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hayati Tekin, KADEF Genel Başkanı Bayram Erişgin, Samsun eski Miletvekili Mehmet Çakar, ilçe başkanları ve çok sayıda vatandaşın katıldığı 'Proje Tanıtım Toplantısı'nda konuşan Necattin Demirtaş, "İlkadım'da hizmet denince, proje denince akla Biz, geliyoruz. Bizim de tek gayemiz hizmetlerimizin konuşulması. Ben, hizmet adamıyım" dedi.   

2009 - 2014 yıllarında hayata geçirdiği birçok projenin İlkadımlılar tarafından hala konuşulduğunu ve İlkadımlının laf değil icraat beklediğini kaydeden Necattin Demirtaş, "İlkadımlılar beni kara kaşıma kara gözüme bağrına basmadı. Allah'a çok şükür. Rabbim, nasip etti ve İlkadımlı hemşehrilerimizin ihtiyaçları nispetinde hizmetler yaptık. İnsanları ötekileştirmeden hizmet odaklı çalıştık. O yüzden her zaman dediğim gibi 'yaptıklarımız yapacaklarımızın temintıdır.' Vatandaş hizmet istiyor. Lafla peynir gemisi yürümez. O yüzden de biz hep yapacaklarımızı konuşuyoruz. Bu güne kadar da ne dediysek yaptık. Bundan sonra da ne dediysek yapacağız. Yeter ki İlkadımlı bizi bu göreve layık görsün" şeklinde konuştu.

"Şu kadar projemiz var demek marifet değil. Projeyi, proje merkezleri de üretiyor. Yok '55 projem var' yok '100 projem var' demek iş değil. İş, projeyi hayata geçirebilmek. 55 projem var deyipte 5'ini bile hayata geçiremeyenleri çok gördük" diyen Necattin Demirtaş, "projelerini şöyle sıraldı:

*EMEK PAZARI
Ev Hanımlarını üretime dahil edeceğiz. Evlerinde yaptıkları herşeyi satabilecekleri pazar alanları oluşturacağız.

*ENGELSİZ YAŞAM MEKEZİ
İlkadım'da engelleri ortadan kaldıacağız. Hiçbir engeli vatandaşımız güçlük yaşamayacak. Engelli bireylerle ilgili eksikliklerin giderilmesine katkıda bulunacağız. Onların hayatlarını kolaylaştıracak ve toplumla bütünleşmelerini sağlayacak olan merkezimizde bir çok hizmeti hayata geçirerek engelli vatandaşlarımızın engellerini ortadan kaldıracağız.

*MAHALLE EVLERİ
Çalışan hanımlar için kreş, emzime odaları, biraraya gelip sosyaleşebilecekleri ortamlar ve mekanlar sağlayacağız.

*ASKIDA YEMEK
Geçmiş dönemde 'askıda ekmek'i hayata geçirmiştik. Yeni dönemde de 'askıda yemek' hizmetini vatandaşa sunacağız. İlçe sınırlarımız içinde anlaşmalı lokantalarda karnı aç olan her vatandaşımız, hayırseverlerin katkısıyla oluşacak destek sayesinde karnını doyurabilecek.

*KAPALI PAZAR YERİ
Tüm ihtiyaçlara cevap verebilecek nitelikte belli noktalara kapalı pazar yerleri yapacağız.

*ATA YAŞAM MEKEZİ
ATAarımıza her anlamda sahip çıkacağız. ATA YAŞAM MERKEZİnde yaşlılarımız istedikleri gibi sosyalleşebilecek ve her türlü aktiviteye olanak bulacak. Huzur evi değil yaşam merkezi olacak.

*GEZİCİ ÇÖZÜM MERKEZİ
Artık vatandaşın sorunlarını dinlemek için biz ayaklarına gideceğiz. 'Başkanım size ulaşamyoruz' sorununu köten çözecek ve vatanaşın derdini dinleyeceğiz.

*MAHALLE ATÖLYELERİ
Gençleri meslek sahibi yapacağız. İşsiz kalarak yolunu kaybeden ve hayata tutunmakta zorlanan gençlerimize meslek öğretip, onları hayatın içine çekeceğiz.

*AKILLI OTOPARK
En önemli sorulardan olan trafik sıkıntısını en aza idirecek hizmetler yapacağız. Büyükşehir ile birlikte ya da yetki devriyle otopark yaparak bu soruna da el atacağız.

*ÜCRETSİZ İNTERNET
Çağımız tekoloji çağı. Vatandaşa, gençlere kaliteli teknolojiye ulaşma noktasında destek vereceğiz.

*İSTİHDAM PROJESİ
İşsizlik, en büyük sorunların başında geliyor. Meslek kursları açarak oluşturacağımız alt yapının adından yatırımcıyla ortaklaşa istihdan yaratacak hizmetleri hayata geçireceğiz.

*GÜNEŞ ENERJİSİ
Güneş enerjisi sistemine geçişin yolunu açacağız. Böylelikle hem enerji tasarrufu sağlayacağız hem de kazanım elde edeceğiz.

*MAHALLE MECLİSLERİ
Mahalle sorunlarının ele alındığı ve çözüm konularının tartışıldığı meclisler oluşturacağız. Böylece sorunlara yerinde müdahale etmiş ve çözüme kavuşturmuş olacağız.

*SÖZ KADINDA MECLİSİ
Kadının yaşadığı yerdeki söz hakkını artıracak. Hem sorunların çözümüne hem de yaşadığı yerin gelişmesine katkı vermesinin yolunu açacağız. 

*TÜRK DÜNYASI KAMPÜSÜ
Türk Kültür Parkı, Bitki Dünyası, Adrenalin ve Gençlik Parkı, Sosyal ve Kültürel Tesis Alanları, Spor Alanları ve Piknik Alanları gibi alanlar bir araya toplanacak. İnsanlara eğlence ve dinlenme alanları oluşturulacak. Etaplar halinde yapılacak. 

*SEYİR KULESİ
ilçemizin turizm destinasyonlarının geliştirilmesi, tanıtılması ve marka değerinin oluşturulması açısından büyük önem taşımaktadır. İlkadımı, keyifle izleyebileceğiniz nezih bir mekan olacak.

*KÜLTÜR VE DAYANIŞMA MERKEZİ
O bölge halkının eğitim, sosyal ve kültürel ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla yapılacak. Ve hertürlü sosyal faaliyetin yapılabileceği bir merkez olacak.

*UYDU KENT
Yaşanabilir ideal konutlar ve konut yerleşim alanları oluşturulacak. Maliyetine konut üretimi ve satışı yaparak herkese konut sahibi olabilme imkanı sunulacak. Kentsel dönüşüm alanlarındaki projeler için rezerv alanlar oluşturulacak. Arsa ve konut fiyatları düşürülerek etaplar halinde yapılacaktır.

*HAYVANCILIK
Hayvancılıkla olsun tarımla uğraşan olsun her vatandaşımıza destek olacak, katkı sağlayacağız. Üreten herkes bizi dostumuz olacak. 

*ANAOCAĞI KADIN SIĞINMA EVİ
Kadına yönelik şiddet bir insan hakkı ihlalidir ve devlet vatandaşlarının kişi güvenliğini, vücut bütünlüğünü korumakla yükümlüdür. Biz de belediye olarak kadınlarımızın kendi özgür yaşam alanlarını sağlamalarına,  zor yaşam koşullarının kolaylaştırmalarına katkıda bulunacağız.

*MUHTARLIK BİRİMLERİ
Hiçbir muhtarımız yer konusunda mağdur olmayacak. İlkadım'da mekan sıkıntısı olan her muhtarımıza ofis oluşturacağız.

*HARİKALAR DİYARI
Sağlıklı genç nesiller yetiştirmek için oyun gruplarıyla çocuklarımız zihinsel, fiziksel ve sosyal gelişimlerine katkı sağlayacak, çocuklarımız için eğlenceli alanlar oluşturacağız. 

*DOĞAL ÜRÜNLER PAZARI
Daha sağlıklı, kaliteli bir yaşam için vatandaşlarımızı doğal ürün tüketimine yönlendireceğiz. Böylece çifçimiz, üreticimiz de doğal üretimin pazarı olduğunu görecek ve doğal üretime geçecek. Hem üreticiye hem tüketiciye destek olacağız.

*SOKAK AVM
Samsun’un en eski ticaret merkezi olan bu sokağın tarihi sosyal ve kültürel dokusunun korunması ve turizm ticaret merkezi olarak yeniden restore edilmesi ve güzelleştirilmesi sağlanacak. Mesela Mecidiye ve Fatih Sultan Mehmetle başlayabiliriz. Zaten Mecidiye de başlamıştık ama hizmet süremiz yetmedi.

HASTA REFAKATÇİ EVİ
Hastaları tedavi gören vatandaşın en büyük sıkıntısı genellikle konaklama oluyor. Bu sorunu refakatçi evleri yaparak aşacak, vatandaşımızın imdadına yetişeceğiz.

Proje tanıtımının ardından meclis üyeleri ve gelen davetlilerle birlite fotograf çektiren Necattin Demirtaş, 'Proje Tanıtım Toplantısı'na gelen herkese teşekkür etti.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Sultanahmet'te patlama!
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA