Güncel
Giriş Tarihi : 21-06-2020 21:23   Güncelleme : 21-06-2020 21:23

Norm Ender Kimdir? Şarkıları?

Son yıllarda Norm Ender rap müzik dünyasında hızlı bir şekilde yükselmektedir. Yazdığı müzik sözleri ile bütün dikkatleri üzerine çekmiştir.

Norm Ender Kimdir? Şarkıları?

Eksik Etek şarkısı ile kırılması çok güç bir rekoru elinde tutan Norm Ender kimdir? Nerelidir? Gerçek adı nedir? Müziğe nasıl başlamıştır? Bu soruların cevaplarını ve çok daha fazlasını yazımızda! Özgün müzik tarzı ve şarkılarının sözleri ile müzik dünyasını alt etmeyi başaran şarkıcının gerçek adı Ender Eroğlu’dur. Sahne ismi olarak ise de Norm Ender’i kullanmaktadır.

1985 yılında İzmir’de dünyaya gelmiştir. Henüz 10 yaşında rap ile tanışmıştır. O günden sonra hayatının merkezinde hep rap yer almıştır. Çocukluğu kavgalar ile geçmiştir. Bu yüzden de lisede iken eğitim hayatını bitirmiştir.

Norm Ender Kariyeri ve Müzik Hayatı

Askerlik vazifesini yerine getirdikten müzik hayatına kaldığı yerden devam etmiştir. 2006 yılında ise Eksik Etek şarkısı tam bir ay içinde 40 milyon kişi tarafından dinlenmiştir. Sadece bu şarkısı ile değil Son Uyku ve Kafam Bir Milyon şarkıları da rekor sayılacak şekilde dinlenerek farkını ortaya koymuştur.

İlk albümünü 2010 yılında çıkarmıştır. Aura adını verdiği bu albümü dışında 2 tane daha albümü bulunmaktadır. İçinde Patlar, Depresyon Oteli, Deli, Tekir başta olmak üzere çok sayıda şarkıya hayat vermiştir. Norm Ender Şarkıları indir müzik platformları üzerinden bütün şarkılara ulaşarak indirebilirsiniz.

https://mp3medya.com/sarkici/Norm-Ender

Rap Dünyasına Damga Vuran Sözler: Mekanın Sahibi

2019 yılının yaz aylarında Mekanın Sahibi şarkısı ile Norm Ender adeta damga vurmuştur. Hem sözleri hem de müziği Norm Ender’e ait olmasının yanında aranjesini de kendisi yapmıştır. İki yıl aradan sonra yayınladığı günden sonra çeşitli tartışmalar yaşanmıştır. Yüz elli milyondan fazla kişinin izlediğini şarkıyı Norm Ender - Mekanın Sahibi indir platformlarından ulaşarak dinleyebilirsiniz.

https://mp3medya.com/Norm-Ender-Mekanin-Sahibi.html

Son olarak 16 yaşında iken söylediği rap şarkılar ile ilk önce arkadaş çevresinin büyük bir beğenisini kazanmıştır. Üç yıl sonra ise müzik yarışmasına katılarak bir dönüm noktası yaşamıştır. Ancak tarzından asla taviz vermeyen Norm Ender pop şarkı söylemesi istenince yarışmadan ayrılmıştır.

Kaynak: https://mp3medya.com/