Advert

Öğretmenden 'Dedemin hikayesi' projesi

SAMSUN'da özel bir okulda öğretmenlik yapan sosyolog Emin Günaydın, nesiller arası farkı ortadan kaldırmak için 'Dedemin Hikayesi' adlı bir proje hazırladı. Öğretmen Emin Günaydın, "Amaç çocukların büyükleri ile aktif bir şekilde vakit geçirmelerini sağlamak geçmişin gelenek ve göreneklerini öğrenerek bunları gelecek kuşaklara aktarmada bir köprü görevi üstlenmeleri ne sağlamaktır" dedi.

Öğretmenden 'Dedemin hikayesi' projesi

Samsun'da bulunan özel bir okulda öğretmenlik yapan sosyolog Emin Günaydın, öğrencileri için nesiller arası farkı ortadan kaldırmak için 'Dedemin Hikayesi' adlı bir proje hazırladı.

 Proje hakkında bilgi veren Emin Günaydın, "Bu projedeki amaç çocukların büyükleri ile aktif bir şekilde vakit geçirmelerini sağlamak geçmişin gelenek ve göreneklerini öğrenerek bunları gelecek kuşaklara aktarmada bir köprü görevi üstlenmeleri ne sağlamaktır. Bu proje ile çocuklar geçmişlerini köklerini nereden geldiklerini öğrenmiş olacaklardır. Bu proje ile çocuklar büyüklerinden o dönemin toplumsal sorunlarını ekonomik ve siyasi yaşanmışlıkların öğrenerek günümüze aktarıp günümüzün şartları ile karşılaştıracak .Proje kapsamında hedeflerden biri de nesiller arası fark ortadan kaldırıp yaşın kaç olursa olsun Saygı sevgi birlikte ve Paylaşım içerisinde yaşamayı öğrenmektir" dedi.Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
//
// //
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bahçeli'den 'güvenli bölge' uyarısı
Bahçeli'den 'güvenli bölge' uyarısı
Bakan Çavuşoğlu: Güvenli bölge, Suriye’nin istikrarı için önemli
Bakan Çavuşoğlu: Güvenli bölge, Suriye’nin istikrarı için önemli