Advert

OKA'dan Samsun'da 14 projeye 8.8 milyon TL

SAMSUN'da bulunan Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) 2018 destek programları kapsamında Samsun'dan 14 projeye 8,8 milyon TL'lik destek verdi.

OKA'dan Samsun'da 14 projeye 8.8 milyon TL

OKA'nın Samsun'da 2018 yılı 'Turizmin Geliştirilmesine Yönelik Küçük ölçekli Altyapı Yatırımlarına Mali Destek Programı' ve 'Organize Sanayi Bölgelerine (OSB) Ortak Üretim Altyapısının İyileştirilmesi Mali Destek Programı' kapsamında toplam maliyeti 22 milyon TL olan 14 projeye 8,8 milyon TL'lik destek sağlamasıyla ilgili imza töreni Samsun Valisi Osman Kaymak'ın katılımı ile Valilik Toplantı Salonunda yapıldı. 

80 projeden 28'inin Samsun'dan gerçekleştirildiğini söyleyen Vali Osman Kaymak, "OKA 2018 yılı bütçesinden toplam 28 milyon TL tutarında kaynak Turizme ve Organize Sanayi Bölgelerine Yönelik Mali Destek Programlarına ayrılmıştır. 18 milyon TL’lik kaynağın ayrıldığı Turizme Yönelik Mali Destek Programının amacı, TR83 Bölgesinde turizme yönelik fiziksel altyapının iyileştirilmesi, doğal, kültürel ve tarihi değerlerin erişilebilirliğinin, bilinirliğinin artırılması ve turizm alanlarında sürdürülebilirliğin sağlanması olarak belirlenmiştir. Bu programlara yapılan 80 proje başvurusundan 28'i Samsun'dan gelmiştir. Bu projelerden 14'ü başarılı bulunarak destek almaya hak kazanmıştır. 119 milyon TL’lik toplam yatırım tutarı için ajansımızdan talep edilen destek miktarı 64 milyon TL’dir. Toplam yatırımın 22 milyon TL’si Samsun’da gerçekleşecek olup, bu tutarın 8,8 milyon TL’si OKA desteğiyle yapılacaktır" dedi.  Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
//
// //
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ziraat Bankası vatandaşlardan gelen şikâyetleri yanıtladı
Ziraat Bankası vatandaşlardan gelen şikâyetleri yanıtladı
Operasyonlar peş peşe geldi! Çok sayıda kişi hakkında gözaltı kararı
Operasyonlar peş peşe geldi! Çok sayıda kişi hakkında gözaltı kararı