Güncel
Giriş Tarihi : 10-07-2021 13:47   Güncelleme : 10-07-2021 13:47

Ölü Hücrelerinizden Jeuvenile ile Arınının

Derinin sürekli yenilenebilir bir yapı olmasından dolayı cildinizin üzerinde bulunan eski deriniz ölür ve yerini ölü hücrelere bırakır.

Ölü Hücrelerinizden Jeuvenile ile Arınının

Bu ölü hücre oluşumları vücudunuzun üzerinde birikerek cildinize zarar verir. Gözeneklerin tıkanmasına neden olan bu ölü hücreler cildinizin nefes almasının önüne geçer. Bundan dolayı cildinizde zaman içerisinde bazı problemler gözlenebilir. Bu noktada yardımınıza Jeuvenile markasının tasarlamış, geliştirmiş ve üretmiş olduğu yenileyici ve arındırıcı peeling jel koşmaktadır. Jeli uygulamanızın ardından ölü hücrelerinizden arınmanız ve cilt gözeneklerinizin açılması söz konusu olarak cildinizin daha çok hava almasını sağlayabilmeniz mümkün olmaktadır.

Ölü Deri Nedir?

Ölü deri kullanımı gerçekleştirilen derinizin zaman içerisinde işlevini yitirmesi ve yerini taze deri hücrelerine bırakması nedeniyle ortaya çıkan oluşumdur. Ölü deri genellikle pul pul dökülemeye sebebiyet verir. Bu nedenle sürekli olarak temizlenmesi gereken bir yapıdır. Ölü derinin temizlenmemesi gibi durumlarda cildinizdeki gözenekler tıkanabilir ve tıkanmanın sonucunda siyah noktalar ya da sivilceler meydana gelebilir. Kötü bir görüntüye sebep olan bu sivilce ve siyah noktalardan arınabilmek için ekstra işlem yapmanız gerekmektedir. Ölü deri oluşması ile ortaya çıkan cilt problemlerinin üstesinden gelebilmek adına ölü derilerin temizlenmesi son derece önem arz eden bir husustur.

Ölü Deri Nasıl Oluşur?

Ölü deri zaman içerisinde mevcut derinizin eskimesi ile, işlevini yetirmesi ile ve yerine yeni bir derinin geçmesi ile oluşan bir yapıdır. Ölü deri canlı derinin üst katmanında kalır ve zaman içerisinde pullu bir yapıya dönüşerek dökülmeye başlar. Ölü deri oluşumu gözlenmesine rağmen bu katmanın temizlenmemesi durumunda cildinizde akne, sivilce ve siyah nokta gibi bazı cilt problemlerinin oluşması söz konusu olmaktadır. Bundan dolayı ölü derinin vücuttan temizlenerek atılması gerektiği unutulmamalıdır. Ölü derinin vücuttan atılması yenilenen derinin nemli olmasına, hava almasına ve daha sağlıklı bir şekilde işlevini gerçekleştirebilmesine olanak sağlamaktadır. Böylece görüntünüzü bozacak cilt problemlerinin gözlenmesi söz konusu olmadan her daim güzel bir görüntü elde edebilmenizi mümkün hale getirmektedir.

Ölü Deri Nasıl Temizlenir?

Ölü derilerin temizlenmesi için pek çok farklı yöntem bulunmaktadır. Bunlardan bazılarını belirli malzemeleri karıştırarak yapabileceğiniz gibi bazıları tamamen doğaldır. Örneğin vücutta bulunan ölü derilerin temizlenebilmesi sağlam bir keselenme işlemi ile gerçekleştirilebilmektedir. Bunun dışında ayakta ve özellikle ayak tabanında bulunan sertleşmiş ölü derinin temizlenmesi ise topuk taşı yardımı ile yapılabilmektedir. Ölü derilerin vücuttan temizlenmesi ile daha sağlıklı, nemli ve güzel görünümlü bit cilt elde edebilmeniz mümkün olmaktadır. Bunun yanında sivilce oluşumları ve siyah nokta oluşumlarının da önüne geçmektedir.

Sivilce Oluşumuna Ne Yapılmalıdır?

Ölü deriden kaynaklı olarak vücudunuzda sivilcelenme gözlenmesi durumunda herkesin sıklıkla yaptığı hataya düşüp sivilcenin patlatılmaması gerekmektedir. Zira sivilcenin patlamasının ardından bölgece yara meydana gelir ve cildiniz üzerinde kalıcı bir iz kalması söz konusu olabilir. Bunun yerine ya kendiliğinden geçmesini bekleyebilirsiniz ya da dermokozmetik ürünler ile cildinizi daha sağlıklı bir hale getirebilirsiniz. Jeuveline tarafından üretilmiş olan en iyi peeling jeli cildinize uygulamanızın ardından kısa bir süre içerisinde sivilceli bölgenin nemlenerek ve hava alarak iyileştiğini gözlemlemeniz mümkün olacaktır. Sivilce oluşumunu önlemek için peeling jeli devamlı kullanabilir ve cildinizde görüntünüzü zedeleyecek sivilce oluşumlarının önüne geçebilirsiniz. Sadece sivilce oluşumunun değil siyah nokta oluşumlarının da önüne geçen en etkili peeling jel sayesinde her daim güzel bir görünüm elde etmeniz mümkün olmaktadır.

Detaylı bilgi için https://www.jeuvenile.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.