ÖMER SÜSLÜ: ‘BASIN ÖZGÜRLÜĞÜN ARACIDIR’

​İYİ Parti Samsun Kurucu İl Başkanı Ömer Süslü, '10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü' nedeniyle bir mesaj yayınladı. Başkan Süslü, "Demokrasinin temel taşlarından olan basın, düşünce, anlatım ve haber alma özgürlüğünün en etkili aracıdır" dedi.

ÖMER SÜSLÜ: ‘BASIN ÖZGÜRLÜĞÜN ARACIDIR’

‘ÖNEMLİ BİR GÖREV ÜSTLENMEKTEDİR’

İYİ Parti Samsun Kurucu İl Başkanı Ömer Süslü, ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’ nedeniyle mesaj yayınlayarak basın mensuplarının gününü kutladı. Başkan Süslü mesajında şöyle dedi; “Ülkemizde, gazetecilere sosyal ve ekonomik haklar sağlayan ve Türk basınında bir dönüm noktası olan 212 sayılı yasanın 10 Ocak 1961 yılında kabul edilmesiyle birlikte, her yıl 10 Ocak tarihi ‘Çalışan Gazeteciler Günü’ olarak kutlanmaktadır. Demokrasinin temel taşlarından olan basın, düşünce, anlatım ve haber alma özgürlüğünün en etkili aracıdır. Bu anlamda kurumlarla bireyler arasında veri akışını sağlayarak demokrasinin korunması için önemli bir görev üstlenmektedir.

‘MİLLETİMİZİN VİCDANINA SES OLMAKTADIRLAR’

Aydınlatıcı ve yol gösterici işleviyle basın, sivil toplumun dinamizmini beslemekte, demokrasinin sağlıklı şekilde işlemesinde ve güçlenmesinde önemli rol üstlenmektedir.  Kamuoyunu bilgilendirmek adına doğru haber verme, tarafsızlık, objektiflik, özel hayata ve kişilik haklarına saygı gibi değerleri içerisinde bulunduran önemli bir mesleği icra eden gazeteci arkadaşlarımız, vatandaşın en doğal hakkı olan zamanında doğru ve eksiksiz bilgi almalarını sağlayarak milletin vicdanına ses olmaktadırlar. Bu duygu ve düşüncelerle, yaptıkları görev gereği bir anlamda kamu hizmeti ifa eden değerli basın çalışanlarımızın ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlar, ebediyete intikal eden basın çalışanlarını rahmetle anar, tüm basın çalışanlarına sevgi ve saygılarımı sunarım."Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
//
// //
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MHP lideri Bahçeli, Yıldırım ile görüşecek
MHP lideri Bahçeli, Yıldırım ile görüşecek
Eşini de 'avukatım' diye kandırmış
Eşini de 'avukatım' diye kandırmış