Spor
Giriş Tarihi : 11-10-2019 14:40   Güncelleme : 11-10-2019 14:58

OSMAN AKYOL'DAN MESAJ VAR... 'SAMSUNSPOR LAYIK  OLDUĞU YERDE DEĞİL'

1990 Yılında Bundes liga takımı Bayer Leverkusen'den transfer olup dört yıl başarıyla Samsunspor, daha sonra Galatasaray ve Antalyaspor forması giyen Osman Akyol "Samsunspor beni çok üzüyor, şaşkınlık yaşıyorum"  dedi. 

OSMAN AKYOL'DAN MESAJ VAR... 'SAMSUNSPOR LAYIK  OLDUĞU YERDE DEĞİL'

BU LİG BİZE YAKIŞMIYOR
Meydannet.com'a özel açıklamalarda bulunan Osman Akyol "Samsunspor benim özel kimliğim. Hala içime sindiremiyorum. Bizim bu ligde ne işimiz var? Geçmişte yapılan büyük hataların ceremesini koca şehir çekiyor. 2. Lig de bizden başka hangi takım ortalama her maç 25 bin taraftara oynuyor?'dedi" 

BAŞKANLARA VE TARAFTARA İÇİM YANIYOR
Geçenlerde Antalyaspor U 17 takımıyla Samsun'a geldiğini belirten Akyol " İlk işim benim hayatımda çok özel yeri olan değerli abim ve efsane Başkanımız İsmail Uyanık'ı ziyaret ettim. Bana büyük Samsunspor projesini anlattı. Heyecanla dinledim ve dinlerken içim kıpır kıpır oldu. Geçen sezon kadro kurarken hata yaptıklarını ama bu sezon işi şansa bırakmayacaklarını anlattı. Hem heyecanlandım, çok ta mutlu oldum. Samsunspor'u sıkı takip ediyorum ama ortaya konan futbol beni kahrediyor. Bu kadar büyük bütçeye ve her imkana sahip olan bir takım nasıl oluyor da istikrarı yakalayamıyor şaşırıyorum." ifadelerini kullandı

KOŞARAK GELİRİM
Halen Antalyaspor kulübünde görevli olan Osman Akyol; 'Teklif gelirse yuvaya döner misin  soru muza ise "Ben bu takımın dört sezon gururla formasını giydim. Ercan, İmdat, Kasım, Vural, Bünyamin ve Ertuğrul gibi forma aşkıyla oynayan karakterli bir kadromuz, İsmail Uyanık gibi genç, dinamik ve hayatını Samsunspor'a adamış bir başkanımız vardı. Galatasaray'a trasfer olurken kulübüne o dönemin parasıyla 30 milyar para kazandırdım. Ertuğrul'dan sonra en büyük parayı ben kulübüme kazandırdım. Hala bu şehre vefa borcum var. Artık prolisans sahibi bir teknik adamım. Bana gel deseler Samsunspor' un her kademesinde gururla çalışırım. Parayla değil aşkla gören yaparım. İsmail Başkanın olduğu yerde para değil Samsunspor konuşulur. Bunların hepsi bir yana bu sezon bu cendereden çıkmalıyız. Bunun için hep dua ediyorum. Şampiyon olacağımıza yürekten inanıyorum. Bu kulüpten büyük paralar kazanan futbolcu kardeşlerimde profesyonellere yakışır bir inançla mücadele etmek zorundalar " diyerek sözlerini tamamladı.

ÖZEL HABER : AHMET ÇABUK