Samsun Haber
Giriş Tarihi : 12-06-2020 14:09   Güncelleme : 12-06-2020 14:09

OSMAN KAYMAK: SAMSUN'DAN AYRILMAYI BEKLEMİYORDUM

Samsun Valisi Osman Kaymak, Valiler Kararnamesi ile Mülkiye Başmüfettişliği görevine atanması ile ilgili , "Beklemiyordum. Mahkeme kadıya mülk değil" dedi.

OSMAN KAYMAK: SAMSUN'DAN AYRILMAYI BEKLEMİYORDUM

Samsun Valisi Osman Kaymak, Valiler Kararnamesi ile Mülkiye Başmüfettişliği görevine getirilmesi nedeniyle basın mensupları ile vedalaştı.

Vali Osman Kaymak, Sevgi Kafe'de basın mensupları ile bir araya gelerek Valilik görevinden ayrılacak olması nedeniyle vedalaştı. Son yayımlanan Valiler Kararnamesi ile Mülkiye Başmüfettişliği görevine atanan Samsun Valisi Osman Kaymak, basın mensupları ile bir araya geldiği vedalaşma töreninde, Samsun'dan ayrılmayı beklemediğini ancak devlet büyüklerinin takdirine saygı duyduğunu söyledi.

Sevgi Kafe'de gerçekleşen vedalaşmada açıklamalarda bulunan Vali Osman Kaymak, "İnsanların bir yerde içeceği su bitmişse bir vesile ile oradan gider. Biz Samsun'u çok sevdik. Dolu dolu yaşadık. Samsun bana çok şey kattı. Ayrılığın üzünsütü var. Samsunlular sağolsun bize büyük bir vefa örneği gösteriyorlar. Gönüllerde yer almak Allah'ın bir lütfudur. Ben bundan dolayı Allah'a şükrederim.  Bu şehirden gidiyoruz, insanlar bize Osman baba diyorlar. Bu benim için bir lütuftur. Rabbim bu güzellikten bizi hiç bir zaman ayırt etmesin. Sadece bu sevgiden uzaklaşmanın üzüntüsü var. Mahkeme kadıya mülk değil bir gün buradan gidecektik. Şehri 17 ilçesi ile hakim olduğumu düşünüyorum. Çok daha faydalı olabilirdik ama devlet büyüklerimiz böyle takdir etti. Ben Samsun ile ilgili güzel şeyler duymaktan mutlu olacağım. Görev yaptığı yerleri biz memleketimiz görev yaptıklarımızı kardeşimiz olarak gördük. Samsun'dan sevgi ile ayrılıyorum. 30 yıl boyunca aşkla şevkle çalıştım. Ülkemin insanlarını çok seviyorum." dedi.

Samsunlulara görev yaptığı 3 yıl boyunca kendisine gösterdiği sevgi için teşekkür eden Samsun Valisi Osman Kaymak, Samsunspor ile ilgili de açıklama yaparak, takımın Süper lige çıkması halinde maçlara geleceğini belirtti.

Valiler Kararnamesi ile Samsun'dan ayrılacak olan Vali Osman Kaymak, konuşmasının ardından basın mensupları ile vedalaştı.