Advert

Özgür Doğruöz den Yeni Müzik Albümü

​Özğür Doğruöz İlk Albümü Aşk Kalesi'den Sonra İkinci Albümünün Hazırlıklarını Tamamladı.Özgür'ün '' Deniz Kızı '' Albümü Bugün İtibariyle Müzik Marketlerde Yerini Aldı..Peki Özgür Doğruöz Kimdir ? İste Hakında Detaylı Bilğiler...

Özgür Doğruöz den Yeni Müzik Albümü

Özğür Doğruöz İlk Albümü Aşk Kalesi'den Sonra İkinci Albümünün Hazırlıklarını Tamamladı.Özgür'ün  '' Deniz Kızı ''  Albümü Bugün İtibariyle Müzik Marketlerde Yerini Aldı..Peki Özgür Doğruöz Kimdir ? İste Hakında Detaylı Bilğiler...

 

Kendine has tarzı ve yorumuyla şubat 2012 çıkardıgı ''Aşk Kalesi'' isimli ilk albümün ardından büyük çıkış yakalayan ve geniş kitlelere ulaşan Özgür Doğruöz'ün  bügün müzik marketlerde yerini alan ikinci albümü ''Deniz Kızı ''da toplam 10 şarkı bulunuyor.Albümdeki tüm şarkılarda Özgür Doğruöz tarafından yazılmış ve bestelenmiş...

2012 şubat'dan Buyana Türkiye'de 40 şehirde 130,yurtdışında 30 şehirde 45 konser ve festival olmak üzere 4 yılda toplam 175 konserde sahne aldı 520.000 dinleyeci ile bir araya geldi..

Özgür Doğruöz, uzun yıllardan bu yana gerek yurt içinde gerekse yurt dışında,ve çeşitli mekânlarda hayranlarıyla buluşarak güçlü ve samimi yorumu sayesinde geniş bir dinleyici kitlesine ulaşmayı başardı..

Deniz Kızı Albümünde ki Şarkıları

1: Deniz Kızı

2: Uçurtma

3: Son Gidişim

4: Rüzğarlar

5: Kim Ne Derse

6: Desemde İnanma

7: Mavimsi

8: Sevgililer Günü

9: Bumu

10: Okul

Özgür DOğruöz Kimdir ?

'Özgür Doğruöz, (d. 08 Agustos 1979, Karaman ), Türk söz yazarı, bestekâr, müzisyen ve şarkı yorumcusu.

Özgür Doğruöz, 08 Ağustos 1979 yılında Karaman'da doğdu.Çifci bir ailenin, üçüncü çocuğu. Karaman'da bir süre yaşadıktan sonra, 1986'da ailesiyle Konya'ya taşındılar, lise hayatına Konya Gazi Lisesi'nde başladı. Özgür ,pop ve rock müzik ile ilgili eserler yapmak istiyordu, Gazi Türk Sanat Musiki Cemiyeti'nde aldığı müzik eğitimi Özgür'ün kendini müziğe adama yolunda attığı ilk önemli adımdır.Konya'dan İstanbul'a taşınmanın ardından Özgür,Kendi bestelerinden oluşan Pop Rock tarzında ki ilk albümü olan Aşk Kalesi çalışmalarına başladı.Bu albüme Türkiye'nin önde gelen birçok başarılı müzisyeni eşlik eti.

Albüm Kayıtları Sürerken Ankara devlet konservatuarı'nın sınavlarına katıldı ve keman eğitimi bölümünü kazandı.Beste ve albüm çalışmalarından dolayı okula devam etmedi.İstanbul'da değişik rock festivallerinde ve konserlerde sahne aldı.Bu arada sinema sanatına çok merak saldı ve film yönetmenliği öğrenmek için sinema okulu New York Dıgıtal Film Academy görsel sanatlar okuluna gitti.Yönetmenlik ,vtr,kurgu, montaj,3d grafik animasyon, bölümlerini bitirdi.

== Müzik kariyeri ==

Sanatçı müzik kariyerine 1996 yılında Halhal adlı grupta vokal yaparak başladı. Grubun dağılmasından sonra ise müzik kariyerine solo çalışmalarıyla devam etti.Sanatçının ilk albümü de 2012 26 Şubat'ta çıktı. Özgür Doğruöz'e söz yazarlığı yeteneğinin nereden geldiği sorulduğunda "Müziğe 18 -19 yaşlarımda başladığımda cover yapmadım, kendi parçalarımı söylüyordum. O dönemler çok fazla bilinmez. Halhal diye bir grubumuz vardı. Türkçe Rock  müzik yapıyorduk, cover söylemeye ozaman başladım. Ben müziği cover yaparak öğrendim.." diyor.      

 Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
//
// //
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Artvin’de, harabe 6 evde, 97 seçmen çıktı
Artvin’de, harabe 6 evde, 97 seçmen çıktı
Ehliyet değiştirmeye gitti hayatının şokunu yaşadı
Ehliyet değiştirmeye gitti hayatının şokunu yaşadı