Ekonomi
Giriş Tarihi : 29-12-2020 23:13   Güncelleme : 29-12-2020 23:13

Pandemi yardımlarına bir yenisi daha eklendi! İşte detaylar

Koronavirüsle mücadele döneminde devlet, ekonomik olarak sorun yaşayan vatandaşların yanında olmaya ve destek vermeye devam ediyor. maddi anlamda sorun yaşayan vatandaşlar için yeni bir ödeme paketi daha hazırladı. Peki 1000 TL olarak belirlenen ödemelerden kimler yararlanabilir? Detaylar haberimizde..

Pandemi yardımlarına bir yenisi daha eklendi! İşte detaylar

Pandemi döneminde yapılan ödemelerden birçok vatandaşın haberi olmaması sebebiyle devlet vatandaşlara tekrar başvuru imkanı sunarak bu duruma kayıtsız kalmadı. Herkesin başvurabileceği devlet desteği için belli şartların sağlanması gerekiyor. Ödemelerin devamlılığını ise pandemi koşulları belirleyecek. Eğer süreç iyi bir şekilde ilerler ve normalleşme hızlı bir şekilde olursa ödemelerin kesileceği bildirilirken olası diğer durumlarda düşünülüyor. İkinci bir şansı veren devlet yetkilileri geçen seferde herkesin başvurusunu kabul etmemişti. Aynı kişilerin de başvuru yapması mümkün olabilecek. Başvuru yapmak isteyen vatandaşlar ise E-Devlet üzerinden başvuru yapabilecek.

HERKES BAŞVURU YAPABİLECEK

Daha önce başvuru yapan vatandaşlar yeniden form doldurarak başvurularını yenileyebilecekler.  Aynı başvuru formuna E Devletten ulaşmak mümkün. Yapılacak olan bu başvuru ön başvuru niteliğinde olacak. Formda dikkat edilmesi gereken şey ise eksiksiz ve doğru doldurulması. Verilen beyanlar üzerinden değerlendirme yapılacağı gibi kurulacak iletişim de formda istenen iletişim bilgilerinden olacak. Bundan dolayı şahsınıza ait bilgileri kullanmanız gereklidir. Başka devlet desteği alan vatandaşlar ve pandemi ödemelerinin ilk taksitini almış vatandaşlar başvuru yapamayacak. Bir daha kayıt olma gibi bir durum söz konusu olduğunda ise yapılan başvurular değerlendirilmeyerek otomatik olarak reddedilecek. Başvuru tarihlerinde ise esneme yapılmayacak. 

Kaynak: Finans365.com