Samsun Haber
Giriş Tarihi : 08-10-2020 13:06   Güncelleme : 08-10-2020 13:06

Rektör Aydın neden susuyor?

Samsun Üniversitesi'nde 379 bin TL'ye tahsis edilen kiralık araç olayından sonra usta gazeteciler Mehmet Yazıcı ve Ünal Yavuz'un sunduğu Er Meydanı'nda rektörün makam odasının teşrifatlarının hangi firmanın yaptığı soruldu.

Rektör Aydın neden susuyor?

ER MEYDANI'NDA KONUŞULDU

Samsun Üniversitesi Rektörü İlahiyat Profesörü Mahmut Aydın'ın 379 bin TL'lik kiralık araç kiralaması gündeme bomba gibi düşmüş Aydın 'En ucuzunu aldık, eski araç sürekli arıza yapıyordu' sözleri ile kamuoyundan büyük tepki almıştı. 

SAMSUN ÜNİVERSİTESİ KAÇ LİRA ÖDEDİ?

Geçtiğimiz Salı günü Mehmet Yazıcı ve Ünal Yavuz'un sunduğu Er Meydanı'nda kiralık araçtan sonra rektörün makam odasının teşrifatının yüksek değerle bir firmaya yapıldığı iddiasını ortaya atan Ünal Yavuz bu rakamın kaç lira olduğunu sordu. 

AYNI FİRMADAN KİRALIK ARAÇ VE TEŞRİFAT

Kiralık aracı veren firmayla üniversitenin teşrifatını yapan firmanın aynı olması ise akıllarda soru işareti bıraktı. Bu firmanın daha önce iflas ettiği öğrenilirken sahiplerinin iktidar partisine yakın isimlerden biri olmasıda 'Firmayı kurtarma operasyonu mu yapılıyor?' sorusunu akıllara getirdi. 

BAŞKAN YAZICI: KAMUOYU AYDINLATILMALI

Konu ile ilgili Samsun Üniversitesi şuana kadar bir açıklama yapmazken Samsun Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Yazıcı ise halkın doğru bilgilendirilmesi ve kafalarda soru işareti bırakmaması adına Rektör Mahmut Aydın'ın kamuoyuna açıklama yapması gerektiğini söyledi.