Güncel
Giriş Tarihi : 31-03-2020 11:52

Retail Arbitrage Nedir?

Şayet e-ticaret platformları ve bu platformların en büyüklerinden birisi olan amazon sitesi ile ilgileniyorsanız Retail Arbitrage kavramını duymamış olmanız pek olası değil.

Retail Arbitrage Nedir?

Amazon üzerinde legal olarak yapılması mümkün olan Retail Arbitrage işlemi, doğru yapıldığında yüksek kazanç oranları sağlayabilir. Peki, nedir bu Retail Arbitrage?

Retail Arbitrage, bir ürünü ucuza alıp daha yüksek bir fiyata satmak olarak tanımlanabilir. Bu sistemin mantığı gayet basittir ve en kolay amazon platformu üzerinden gerçekleştirilmektedir. Sürecin işleyiş mantığı aslında gayet basit; amazon üzerinde dönemsel olarak yapılan büyük indirimleri takip ediyoruz, en çok tercih edilen ve indirime giren ürünleri alıyoruz. Bunun ardından indirim döneminin sona ermesini bekliyor ve elimizdeki ürünleri indirimden önceki fiyatları ile yine amazon üzerinden satışa sunarak gelir elde ediyoruz. Bu işlem süreci, Retail Arbitrage olarak tanımlanıyor.

Retail Arbitrage Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

  • Retail Arbitage işlemi sadece amazon üzerinden yapılmaz, ulaşabileceğiniz bütün platformları incelemelisiniz.
  • Hangi ürünlerin hangi aralıklarla indirime girdiğini takip etmelisiniz. Sık indirime giren ürünleri ucuza alıp pahalıya satmak pek mümkün olmayacaktır. Bu sebeple nadir olarak indirime giren ürünleri bulmanız gerekir.
  • İnternet üzerinde faaliyet gösteren, rekabetin kızgın olduğu platformları takip etmelisiniz. Bu platformları üzerinden ciddi oranda indirim uygulanan ürünleri temin edebilirsiniz.
  • Yerel uluslar arası alanda toptancılık hizmeti veren kurumları takip edebilirsiniz. Bu platformalar üzerinde de uygun fiyatlara ürün temin edebilirsiniz.

Şayet e-ticaret platformlarına aşina değilseniz, bu ve benzeri işlemleri yapmadan önce https://nesatilir.com/ sitesini ziyaret etmeniz de büyük yarar olabilir. Retail Arbitrage başta olmak üzere alternatif e-ticaret işlemleri hakkında detaylı bilgileri alabilir ve e-ticaret faaliyetlerinizde ciddi farklar yaratabilirsiniz.