Spor
Giriş Tarihi : 02-10-2020 11:20   Güncelleme : 02-10-2020 11:20

Sağlam: 'VAR' sistemi uygulanmalı

Teknik direktör Ertuğrul Sağlam, "Bir maç içinde rakibe verilmeyen bir kırmızı kart, bize verilmeyen bir penaltı var. Rakibin attığı 2 golde iptal edilmesi gereken gol. 4 tane maçın skorunu etkileyecek çok bariz hakem hatası var. VAR sistemi olsa bu 4 bariz hata VAR’da incelenir, tam tersi kararlar verilirdi" dedi.

Sağlam: 'VAR' sistemi uygulanmalı

Yılport Samsunspor teknik direktörü Ertuğrul Sağlam, TFF Birinci Ligi'nde de VAR sisteminin uygulanması gerektiğini söyledi. Geçen hafta oynanan Bandırmaspor karşılaşmasından da bahseden Ertuğrul Sağlam, "Geçen seneden beri çok bariz hakem hatalarının olduğu maçları oynamaya başladık. Ben çok hakemlerden konuşmam ama yaşadığımız sıkıntıyı dile getirmek istedim. 18. dakikada Muhsin’in bileğine rakibin yaptığı bir müdahale var ki kesinlikle kırmızı kart. 24. dakikada net penaltıyı hakem es geçmiş. İlk gol kesinlikle çok net bir şekilde ofsayt" dedi. 

BARİZ HAKEM HATALARI 

Sağlam, "Maalesef yan hakem pozisyonu kaçırıyor ve biz golü ofsayttan yiyoruz. Rakibin attığı 2 golde yine hakemin gözünün önünde Oğuz’a yapılan bir bodoslama faul var. Hakem maalesef bunu da göremiyor ve biz 2. golü yiyoruz. Bir maç içinde rakibe verilmeyen bir kırmızı kart, bize verilmeyen bir penaltı var. Rakibin attığı 2 golde iptal edilmesi gereken gol. 4 tane maçın skorunu etkileyecek çok bariz hakem hatası var. VAR sistemi olsa bu 4 bariz hata VAR’da incelenir, tam tersi kararlar verilirdi. TFF 1. Lig’de kesinlikle VAR sisteminin uygulanmaya başlaması zorunluluğu burada ortaya çıkıyor. Maç içinde bu kadar bariz hakem hatasının yaşandığı başka bir maç görmedim ve kaybetmeden döndük bu da bir başarıdır" şeklinde konuştu.