Advert
Advert

Salıpazarı'nda Muslubey Yağlı Güreşleri nefes kesti

Salıpazarı ilçesinde düzenlenen 4.Karacalar, Muslubey Yağlı Güreş Şenlikleri yapıldı.

Salıpazarı'nda Muslubey Yağlı Güreşleri nefes kesti

 Muslubey Mahallesi şenlik alanında Salıpazarı Belediyesi’ ve Karacalar Mahalle Muhtarlığı tarafından düzenlenen yağlı güreş etkinliklerine, Salıpazarı Kaymakamı Hilal Küsmez Günaydın,Belediye  Başkanı Halil Akgül, MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin,Ak Parti İlçe Başkanı İsmail Yaman, İlçe Jandarma Komutanı Hakan Akçay, Ak Parti Samsun Milletvekili Adayı Yusuf Ziya Yılmaz, MHP Samsun Milletvekili Adayı Erdem Okan, MHP İlçe Başkanı Cavit Yıldırım, Ayvacı Ziraat Odası Başkanı Erdal Avcı İş Adamı Şaban Top ile çok sayıda güreş sever katıldı.

Yoğun yağmur yağışına rağmen bir an olsun ara verilmeden devam eden müsabakalar protokol ve vatandaşlar tarafından ilgiyle izlendi.

Pehlivanlar 11 boyda kol bağlayarak kıyasıya mücadele etti. Başpehlivanlığa uzanan isim ise finalde Hüseyin Şahinal’ı yenen Şaban Yılmaz oldu.

BAŞPEHLİVAN ŞABAN YILMAZ

Aralarında Şaban Yılmaz, Hüseyin Şahinal, İsmail Erkal, Murat Gençtürk, Mahmut Kavakçı, İbrahim Katkıcı, Nadir Takı, Ahmet Serbest, Emre Erkal, Ünal Kahraman gibi başpehlivanların da bulunduğu 116 güreşçi kispetlerini giyerek 11 boyda kol bağladı. Kıyasıya mücadelenin yaşandığı güreşlerde baş pehlivanlık için final müsabakasında Şaban Yılmaz ve Hüseyin Şahinal ile   karşı karşıya geldi. Rakibine üstünlük sağlayan Şaban Yılmaz  başpehlivanlığa uzanan isim oldu.

AĞALIĞI İBRAHİM KAZANÇ ALDI

Salıpazarı Yağlı Güreşlerinde ağalık yarışlarında ise Muslubeyli İş Adamı İbrahim Kazanç 26 bin lirayla yeni güreş ağası oldu. Kazanç ağalığı Metin Erdoğan’dan devraldı.

GÜRSOY, “DESTEĞE İHTİYACIMIZ VAR”

Karacalar Mahalle Muhtarı ve Güreş Komitesi Başkanı Erol Gürsoy “ Bu yıl 4.sünü düzenlediğimiz Yağlı güreşlerimiz yağmura rağmen büyük ilgi gördü. Katkı sağlayan bütün hemşerilerimize teşekkür ediyorum. Amacımız Ata sporumuz güreşi genç nesillere sevdirmek ve özendirmektir. Ancak 4 sezondur maddi anlamda gerekli desteği göremiyoruz. Salıpazarı halkımızın desteğine ihtiyacımız var.”dedi.Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
//
// //
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bunlar dörtlü çetedir
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bunlar dörtlü çetedir
Yargıtay 2'nci Hukuk Dairesi Başkanı'ndan çarpıcı yoksulluk nafakası açıklaması
Yargıtay 2'nci Hukuk Dairesi Başkanı'ndan çarpıcı yoksulluk nafakası açıklaması