Samsun Haber
Giriş Tarihi : 25-12-2019 21:58

SAMDEF'ten Doğu Guta'ya 4 tır dolusu yardım!

Bursa Samsun Dernekleri Federasyonu (SAMDEF) tarafından toplanan 4 tır dolusu yardım malzemesi, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın da katıldığı törenle Suriye'nin Doğu Guta şehrine gönderildi.

SAMDEF'ten Doğu Guta'ya 4 tır dolusu yardım!

Mazlum coğrafyalara yardımların devam edeceğini belirten Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş; "Bugün bizlerle beraber inşallah bundan sonra da bir daha asla bunu söylemeyeceğiz ve tüm mazlum coğrafyalara da destek vermeye ve sahip çıkmaya devam edeceğiz. Gerçekten ben çok duygulandım, çok güzel bir hareket. Dernek ve sivil toplum kuruluşu olmak, örfümüzü, adetimizi, folklorümüzü, yemek kültürümüzü tabii ki devam ettireceğiz. Bu bizim inancımızın gereği aynı zamanda. Ama aynı zamanda; etrafa da, mazlum coğrafyalara da ve dindaşlarımıza da sahip çıkacağız." diye konuştu.

"Herkes yuvasında değerlidir"

SAMDEF'in ecdada yaraşır bir harekete ortak olduğunu belirten Başkan Aktaş, "Ankara'dan aldığım bilgilere göre, Suriye'ye 180 bin geri dönüş olmuş. Allah kimseyi vatanından ayırmasın. Bülbülü altın kafese de koysanız, 'yuvam' demiştir. Herkes yuvasında değerlidir. Yıllarca aynı oyunları bizlere de yaptılar. Çok şükür cılız girişimden öteye gidemediler. Bu aziz millete yapmaları da mümkün değil. GSMH’ler ‘Gayri Safi Milli Hasıla) kıyaslandığında, kişi başı yardımda Türkiye birinci sırada bulunuyor. Allah bu milletin yüzünü eğdirmesin" dedi.

Samsunlular olarak yaşanan zulme sessiz kalmadılar

Bursa Samsun Girişimci İşadamları Derneği (SAMGİAD) Başkanı Erol Beker de, Samsunlular olarak yaşanan zulme sessiz kalamadıklarını ve ellerini taşın altına sokarak Müslümanlara yardımda bulunmaya gayret ettiklerini dile getirdi.