Samsun Haber
Giriş Tarihi : 31-07-2021 21:50   Güncelleme : 31-07-2021 22:34

Samsun A.F.A Spor Kulübü görkemli bir törenle açıldı

Samsun A.F.A Spor Kulübü görkemli bir törenle açıldı. Açılışa çok önemli spor adamı ve siyasetçiler katılırken, Gökhan Sultan Yıldız " Samsun'a, Türk futboluna yeni yıldızlar kazandırmak için buradayım. Bunu da yürekten hep birlikte başaracağımıza inanıyorum." dedi.

Samsun A.F.A Spor Kulübü görkemli bir törenle açıldı

Samsun Alman Futbol Akademisi ve Hocası Gökhan Sultan Yıldız bugün açılışı yapılan futbol akademisinde Tüŕk futboluna ve milli takıma önemli yıldızlar kazandırmak istediklerini bunu başarabilecek yetenek ve tecrübenin kendilerinde bulunduğunu söyledi.

Mesleki eğitimi ve antrenörlük lisanslarını Almanya'da tamamladığını belirten Yıldız; "Bugün Samsun'da açılışını yaptığımız futbol akademimiz öncelikle şehrimize hayırlı uğurlu olsun. Bizleri açılışımızda yanlız bırakmayan ve desteklerini esirgemeyen tüm Samsun ve Samsunspor sevdalılarına  şükranlarımı sunuyorum. Türkiye'de çok yetenekli gençlerimiz var. Bunları Türk futboluna kazandırmak adına bilgi ve birikimlerimizi onlarla paylaşmak ve dünya çapında yıldızlar yetiştirmek istiyoruz. Bu bir hayal değil idealdir.
Bizim çocuklarımız çok yetenekli ama avrupalı futbolcular taktik disiplin konusunda en alttan o desteği ve eğitımi aldığı için daha başarılı oluyorlar. Ben hem ülkemizde hem de yurt dışında yaşamış bir sporcu ve hoca olarak bu farkı görüyor ve anlayabiliyorum. Bu yüzden de kendi şehrimde böyle bir akademiyi kurduğum ve memleketime hizmet edeceğimden dolayı kendimi çok şanslı addediyorum." dedi.

GÖKHAN SULTAN YILDIZ KİMDİR?

Samsun Alman Futbol Akademisi başkanı ve hocası olan Gökhan Sultan Yıldız, Mesleki eğitimi Ve Antrönörlük lisanslarını Almanya'da tamamladı.
Türkiye'de 2004-2011 yıllar arası sırasıyla bütün profesyonel liglerde oynayıp (Denizlispor-A.Sebatspor-Sarıyerspor-Adanaspor-Muğlaspor-Y.Bosnaspor-Alanyaspor) kulüplerinde oynayıp Almanya'da Sv Sandhausen ve Tsg 1899 Hogfenheim altyapısında antrenörlük görevinde bulunup Türkiye’de 3 yıl Samsunspor altyapısında görev aldı.