Samsun Haber
Giriş Tarihi : 07-06-2020 17:55   Güncelleme : 07-06-2020 17:55

Samsun Barosu'dan Koronavirüs Uyarısı

Samsun Baro Başkanı Gürbüz, korona virüs ile ilgili tehlikenin daha geçmediğini belirterek, 15 Haziran'da adliyelerde başlayacak çalışmalar öncesi uyarılarda bulundu. Gürbüz, vatandaşlara, "Avukatınız çağırmadıkça adliyelere gelmeyin "uyarısı yaptı.

Samsun Barosu'dan Koronavirüs Uyarısı

Samsun Baro Başkanı Kerami Gürbüz yaptığı yazılı açıklamada, korona virüs nedeniyle ara verilen adliyelerde faaliyetlerin 15 Haziran tarihi itibariyle başlayacağını belirterek vatandaşlara ve avukatlara uyarılarda bulundu. 

Gürbüz, " Vatandaşlarımızın, meslektaşlarımızın, büro ve adliye çalışanlarının sağlığı açısından 15 Haziran tarihinde başlayacak yeni adli süreçte dikkat edilip hassasiyet gösterilmesi gereken hususları Samsun Barosu olarak bilginize sunuyoruz. 15 Haziran itibariyle dava/icra takibi açma, duruşma, keşif, haciz gibi adli işler yeniden başlayacağından bu süreçte, özellikle süreli işler ve davalarla ilgili olarak hak kaybına uğranmaması için vatandaşlarımızın avukatları ile ivedilikle irtibat kurmaları önem arzetmektedir "dedi. 

UYARILARINI SIRALADI

Vatandaşlara ve avukatlara uyarılarda bulunan Gürbüz şunları kaydetti; Avukatınızla fiziken yüzyüze görüşmek yerine telefon, internet gibi iletişim araçları üzerinden görüşmeyi tercih ediniz. Avukatınızla yüzyüze görüşmeniz zorunlu ise mutlaka randevu alınız, randevu almadan gitmeyiniz. Avukatlık bürosuna mümkünse yalnız gidiniz. Yanınızda işinizle ilgili birilerinin gitmesi gerekiyorsa avukatınızı bilgilendirerek onayını alınız. Avukatlık bürosuna maske ile gidiniz, görüşme süresince maskenizi çıkarmayınız. Büroya giderken ve çıkarken ellerinizi dezenfekte ediniz. Avukatlık bürolarına götüreceğiniz evrakları korunaklı dosya veya zarflarda taşıyınız. İşlerinizi vekil sıfatıyla takip için mecbur kalmadıkça ve avukatınız çağırmadıkça adliye binalarına gitmeyiniz. Salgın esnasında da sonrasında da hukuki iş ve işlemleriniz için yegane yardımcınızın avukatınız olduğunu unutmayınnız. Hukuki iş ve işlemlerinizin takibi için avukatlar dışında hiç kimseden yardım almayınız ve buna yönelik  talepleri reddediniz."