Samsun Haber
Giriş Tarihi : 25-04-2022 12:10

Samsun Büyükşehir’den “Resim Yarışması”

Samsun Büyükşehir Belediyesi “Geleceğin İçin Resminle Fark Yarat” isimli resim yarışması düzenliyor. 5-11 Haziran Dünya Çevre Haftası dolayısıyla düzenlenen yarışmayla farkındalık amaçlanıyor. Haftanın anlamına uygun olarak yarışmanın konusu “İklim Değişikliği ve Etkileri” olarak belirlendi.

Samsun Büyükşehir’den “Resim Yarışması”

İklim Değişikliği ve Etkileri konulu resim yarışmasına ilköğretim ve ortaöğretim öğrencileri katılabiliyor. Başvurular öğrenciler tarafından değil okullar aracılığıyla alınıyor. 2 ayrı kategoride düzenlenecek yarışmada dereceye girenlere bisiklet, tablet, akıllı saat ve elektrikli scooter gibi ödüller verilecek.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Küresel ısınma ve iklim değişikliği dünyanın en önemli sorunları haline geldi. Biz de belediye olarak mücadele noktasında birçok çalışma yürütüyoruz. Bu konuda çocuklarımıza, gençlerimize daha fazla ulaşıp farkındalıklarını artırmayı istiyoruz. Çevre Koruma Dairesi Başkanlığımız tarafından düzenlenen resim yarışması da bu amaca hizmet etmeye yöneliktir” dedi.