Samsun Haber
Giriş Tarihi : 19-10-2019 20:12   Güncelleme : 19-10-2019 22:41

Samsun Emniyeti tefecilere göz açtırmıyor

Son dönemde başarılı işlere imza atan Samsun Emniyet Müdürlüğü milletin kanını emen tefecilere göz açtırmıyor. 

Samsun Emniyeti tefecilere göz açtırmıyor

EMNİYET TEFECİ AVINDA
Yaptığı başarılı operasyonlarla her alanda önemli işlere imza atan Samsun Emniyet Müdürlüğü 15 temmuz sonrası fetöcülerden arınmanın verdiği güçle tefecilere göz açtırmıyor. Emniyet ve adliyenin koordineli çalışması sonrası tefecilerin tehditlerinden sinen ya da korkan vatandaşlar mağduriyetlerini ilgili birimlere ifade ediyor.

URHAL 'GÖZ AÇTIRILMAYACAK'
Samsun'da bit gibi türeyen tefecilere son dönemde yapılan operasyonlar sayesinde bir çok tefeci göz altına alınırken, Samsun'a yeni atanan emniyet müdürü Ömer Urhal'ın da tefecilerle mücadele konusunda hassas olduğu ve ilgili birimlere tefecilere göz açtırılmaması talimatı verdiği öğrenildi.

Bu arada son yapılan tefeci operasyonlarında 50'ye yakın şikayetçinin olduğu yapılan tutuklamalar sonrası şikayetlerin daha da arttığı belirtiliyor. Tefeciler yüzünden mağduriyet yaşayanların emniyet ve adli birimlere başvurmaları gerektiğini belirtilirken, Samsun emniyetinin tefecilere yönelik operasyonlarının bundan sonrada ciddiyetle devam edeceği vatandaşların mağdur olmaması için her türlü önlemlerin alındığı öğrenildi.

ŞİKAYETLER ÇIĞ GİBİ BÜYÜYOR
Bu arada en son yapılan ve kamuoyunda büyük yankı uyandıran tefeci operasyonunda K. F, M. Ç, K, F'den oluşan aile çetesi tutuklanırken, 50'ye yakın şikayetçinin olduğu ve zanlıların tutuklanması sonrası bir çok şikayetin ilgili birimlere yapıldığı gelen haberler arasında yer alıyor.

'BEN YAPTIM OLDU' DÖNEMİ BİTTİ
Samsun Emniyet Müdürlüğü ve yetkili savcılar tefeciler yüzünden mağdur olan vatandaşlara çağrıda bulunarak 'Canı yanan gelsin şikayetçi olsun' dedi. Ayrıca son yapılan operasyon sonrası K.F'nin göz altına alındığı sırada rahat hareketleri ve kendinden emin tavırlarıyla 'Yarın görüşürüz' şeklindeki sözleri sonrası tutuklanması Emniyet ve adliyenin 15 temmuz sonrası bu konulardaki tavrının ne derece ciddi olduğunu ve kimsenin yaptığının yanına kar kalmayacağını gösterdi.