19 ŞUBAT 2020 Çarşamba 04:59
Samsun Haber
Giriş Tarihi : 07-10-2019 23:19

SAMSUN İÇİN BÜYÜK KAYIP

Çarşamba Gazeteciler Cemiyet Başkanı Sait Kuzu “Samsun’nda yayın yapan Samsun Medya Grup bünyesindeki yayın organlarının kapatılması İlimiz için büyük kayıptır”dedi.

SAMSUN İÇİN BÜYÜK KAYIP

Gazeteler iki ciddi krizle uğraşıyor,bunlar kağıt ve ekonomidir diyen Başkan Kuzu “ Yetkililer önlem almadığı için basın, telafisi güç sonuçlara doğru ilerliyor. Gazeteler kapanmaya devam ediyor. Bunun son örneği ise Samsun İlimizde 16 yıldır yayın yapan Haber Medya Grubu bünyesinde bulunan Haber Gazetesi, Haberaks TV,Haber Radyo ve Haber Hayat Dergisi olmuştur.”dedi.

SEBEBİ NE OLURSA OLSUN

Olay sadece basın yayın organlarının kapatılması olarak görülmemelidir.Samsun’un en köklü yayın organlarının bu kadar kolay kapatılması tehlike çanlarının çaldığı anlamına gelir. Umarız bu kapanmalar çorap çözüğü gibi gelmez. Aksi halde onlarca basın emekçisi kardeşimiz işsiz kalacak demektir. Sebebi ne olursa olsun Samsun için büyük bir kayıp olmuştur.

YEREL BASIN DESTEKLENMELİ

Özelikle Devletin yerel basına hem ekonomik olarak destek ve teşfik vermesi şart olmuştur diyen Çarşamba Gazeteciler Cemiyet Başkanı Sait Kuzu, “Yarın diğer medya kuruluşlarının aynı kaderi paylaşmayacağının garantisi yoktur.  Bir an önce gerkli tedbirler alınmalıdır.”dedi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Sultanahmet'te patlama!
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA