Samsun Haber
Giriş Tarihi : 19-07-2021 19:59   Güncelleme : 19-07-2021 19:59

SAMSUN İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ'NDEN KALPLERE DOKUNAN PROJE

Samsun Valisi Sayın Doç. Dr. Zülkif Dağlı, İçişleri Bakan Yardımcısı Sayın Prof. Dr. Tayyip Sabri Erdil ve İl Emniyet Müdürü Sayın Dr. Ömer Urhal Kurban Bayramı öncesinde alınan trafik tedbirlerini Ankara ve Ordu Yolu Polis Kontrol Noktalarında yerinde inceleyip, trafik denetimine katılarak sürücü ve yolculara üzerinde tarafikte hayatını kaybedenlerin anısı yaşatmak için çiçek tohumlarının bulunduğu “ Küçük tohumlar büyük kalpler” kartlarını hediye ettiler.

SAMSUN İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ'NDEN KALPLERE DOKUNAN PROJE

Bu denetimler de Samsun Emniyet Müdürlüğü Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğünce 2021 yılı içerisinde özellikle Bayram tedbirleri kapsamında trafikte her yıl daha iyiye sloganı ile trafik kazalarının önlenmesine yönelik ve yol kullanıcıları üzerinde farkındalık yaratabilmek amacıyla tasarlanan broşürler sürücülere anlatılarak dağıtıldı.
Tasarlanan her broşür üzerinde trafikte hayatını kaybedenlerin anısına yazısıyla trafik kazalarında hayatını kaybedenlerin hatırlanması hayatlarınız kaybolmasın yazısı ile yol kullanıcılarının yolu kullanırken yitip giden hayatlardan olmamaları hususunda dikkatlerini çekmek amaçlanmaktadır Trafik kurallarına uymanın onları nasıl hayata bağlayacağını sembolik olarak ifade edecek kendisi küçük anlamı büyük olan küçük tohumlarla büyük kalpler dağıtımı yapılmaya devam edilecektir.
Küçük tohumlarla büyük kalpler projesinin amacı tasarlanmış kartların üzerinde atık kağıtlardan üretilmiş içerisinde çeşitli çiçek tohumları ulan renkli kalpler bulunmaktadır. Kalplerin toprak ile buluşmasından sonra küçük bir kalbin sevgiyle yeşermesine tanıklık edecek olanların zamanla büyüyecek fidanlara her baktıklarında trafik kazalarında hayatlarını kaybetmiş yol kullanıcılarını hatırlayacak olması, bu küçük kalpli tohumların Trafik kurallarına uymanın hayata nasıl bağlayacağını düşünmelerini sağlayacağı değerlendirilmektedir.