17 ŞUBAT 2020 Pazartesi 06:36
Samsun Haber
Giriş Tarihi : 04-11-2019 20:13

Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu: Sizin sesiniz olmak benim boynumun borcudur

CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, grevdeki ÇETAŞ işçilerine destek ziyareti gerçekleştirdi. Hancıoğlu; "Sizlerin sesini, bu haklı mücadelenizi TBMM gündemine taşımak boynumun borcudur." dedi.

Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu: Sizin sesiniz olmak benim boynumun borcudur

"Ülkemiz emekçileri için çoban yıldızı oldunuz"

CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, Samsun Kavak Organize Sanayi'nde kurulu bulunan Çetaş Cam Fabrikası'nda greve çıkan işçilere dayanışma ziyareti gerçekleştirdi. ÇETAŞ işçileriyle dayanışma mesajı veren Hancıoğlu; "Haksızlık ve hukuksuzluklar karşısında Kristal-İş Sendikası'nın ve işçilerin sergilediği kararlı duruşu takdir ediyorum. Krizin faturasının emekçiye kesildiği, çalışma koşullarının her geçen gün daha da kötüye gittiği bir dönemde, ülkemizin bütün emekçileri için bir çoban yıldızı oldunuz. Sendikal örgütlenme en temel Anayasal haktır, bu hakkı hiçbir güç gasp edemez" dedi.

"İş verenlerden de sağduyu bekliyoruz"

Kristal-İş Sendikası'nın sergilediği tavıra da vurgu yapan Hancıoğlu; "Çetaş işçilerinin üyesi oldukları Kristal-İş Sendikası, bu süreçte yapıcı ve sağduyulu bir tutum sergiliyor. En büyük arzumuz; sizin bu onurlu ve sağduyulu yaklaşımınızın aynısının işveren tarafından da sergilenmesidir" diye konuştu.

TBMM'de bu konuda Sağlık, Aile, Çalışma Ve Sosyal İşler Komisyonu'nun da görev üstlenmesi gerektiğini belirten Hancıoğlu; "Sizlerin sesini, bu haklı mücadelenizi,  hem görev yaptığım ihtisas komisyonunun hem de TBMM Genel Kurulu'nun gündemine taşımak benim boyun borcumdur" şeklinde konuştu.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Sultanahmet'te patlama!
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA