Samsun Haber
Giriş Tarihi : 12-06-2020 13:57   Güncelleme : 12-06-2020 13:57

Samsun OMÜ'de hekim, hemşire ve hasta bakıcıda virüs çıktı!

Samsun Ondokuz Mayıs Tıp Fakültesi Hastanesi'nde koronavirüs endişesi artmaya başladı. Bir hekim, ve hasta bakıcının Covid-19 testinin pozitif çıkarken 1 hemşirenin ise durumu şüpheli. Hastanede ise filasyon işleminin başlatıldı.

Samsun OMÜ'de hekim, hemşire ve hasta bakıcıda virüs çıktı!

Türkiye'de koronavirüsün etkisinin azalması ile birlikte 1 Haziran tarihinde normalleşme dönemine girildi. Normalleşme dönemine girilmesiyle hastanelerin poliklinikler servisleri açılmış, virüs servisleri en aza indirilmişti. 

OMÜ'DE TEHLİKE ÇANLARI 

Samsun OMÜ Tıp Fakültesi'nde normalleşme döneminde virüs tehlikesi yeniden hortlamaya başladı. Bir hekim, hemşire ve hasta bakıcıda koronavirüse rastlanmasının ardından hastanede filasyon çalışması başlatıldı. 

TOPLAM 3 SERVİSTEN 2'Sİ KAPATILMIŞTI, 1'İ YENİDEN AÇILIYOR 

Pandeminin etkisinin yoğun olduğu dönemde koronavirüs servis sayısı 3'e çıkartılmıştı. Son dönemlerde etkinin azalması ve durumunda kontrol altına alınmasıyla servislerden 1'i yoğun olmayacak şekilde çalışmaya devam ediyordu. Normalleşme dönemi ile birlikte 3 servisten 2'si kapatılırken OMÜ Tıp Fakültesi'nde özellikle sağlıkçılarda virüse rastlanmasıyla kapatılan servislerden birinin yeniden devreye alınacak.