Samsun Haber
Giriş Tarihi : 23-07-2020 19:21   Güncelleme : 23-07-2020 19:21

Samsun Tabip Odasına kadın başkan adayı

Çağdaş Hekim Grubu tarafından yönetilen Samsun Tabip Odası, pandemi sebebiyle geciken seçimli olağan genel kurulunu 16 Ağustos 2020 tarihinde yapacağını açıkladı.

Samsun Tabip Odasına kadın başkan adayı

Samsun Hekimlerinin çoğunun oyunu alan Çağdaş Hekim Grubu, Samsun Tabip Odası tarihinde bir ilke daha imza atmak için çalışmalara başladığını duyurdu.
Samsun Tabip Odası tarihinde ilk kez oda başkanın bir kadın hekim olmasını arzu ettiklerini belirten grup, bu sebeple seçime Uzm.Dr. Funda Furtun başkanlığında bir ekiple gideceklerini duyurdu.

Samsun Baro Başkanlığına da bir kadın hukukçunun adaylığını açıklamasından sonra Samsun Tabip Odasına da bir kadın hekimin aday olması şehirde heyecan oluşturdu.

Samsun Çağdaş Hekimi grubunun desteğiyle Samsun Tabip Odası başkanlığına aday olan Uzm Dr. Funda Furtun Amasya doğumlu olup 1989 Ondokuz Mayıs Üniversitesi mezunu. Mezun olduğu Tıp Fakültesinde Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji ihtisası yaptı. 1996 yılında uzman oldu. Samsun Mehmet Aydın Devlet Hastanesi, Samsun Eğitim ve Araştırma hastanesinde görev yapan Dr. Funda Furtun halen Özel Atasam Hastanesinde görev yapmaktadır. 2001-2002 ve 2018-2020 yılları arasında iki kez Samsun Tabip Odası yönetim kurulu üyeliği yaptı. Dr.Funda Furtun, 29 Mayıs 2015 yılında görevi başında silahlı saldırıya uğrayarak şehit olan Dr. Kamil Furtun’un eşi olup bir erkek evlat annesidir.

Dr.Furtun yaptığı açıklamada “ Samsun Tabip Odası şehrimizin önemli sivil toplum örgütlerinden biridir. Çağdaş Hekim Grubunun temel anlayışı içinde önemli hizmetler yaptı. Bir hekim olarak ve bir hekim eşi olarak Samsun’da çalışan tüm hekimleri en zor günlerimde yanımda hissettim. Bu sebeple tüm meslektaşlarıma müteşekkirim. Samsun Tabip Odası tüm hekimlerin örgütüdür, içinde olduğum yönetim altında da bu şiarla çalışmıştır. Böyle de kalmaya da devam edecek. Başkan seçildiğim takdirde temel önceliğim ötekileştirmeyen, tüm hekimleri kucaklayan, birleştirici bir Tabip Odası için yönetim kurulumuz ile hizmet etmeye devam edeceğiz. Tüm Samsun hekimlerini meslek odalarına sahip çıkma adına oy kullanmaya davet ediyoruz” dedi.

Samsun Tabip Odası seçimli olağan genel kurulu 16 Ağustos tarihinde gerçekleşecek