Samsun Haber
Giriş Tarihi : 17-11-2020 18:35   Güncelleme : 17-11-2020 18:35

Samsun'da 1 hafta içinde 117 kişi koronadan tedaviye alındı

Samsun'da Korona Virüs vakalarının kaygı verici bir hal aldığı açıklanırken Ondokuz Mayıs Üniversitesi(OMÜ) Tıp Fakültesinde bir hafta içinde 117 kişinin Covid-19 sebebi ile tedavi altına alındığı öğrenildi.

Samsun'da 1 hafta içinde 117 kişi koronadan tedaviye alındı

Samsun'da Korona Virüs'te ağır vaka sayısı ile normal vaka sayısının aynı hızda arttığı açıklanırken, OMÜ Tıp Fakültesinde ise 117 kişinin Covid-19'a bağlı olarak tedavi altına alındığı gündeme geldi.

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesinde bir hafta içinde 117 kişinin Covid Servislerinde tedavi altına alınırken, bu sayının gelebilecek yeni vakalarla hızla artmasından endişe ediliyor. Samsun Sağlık İl Müdürü Muhammet Ali Oruç bugün yaptığı açıklamada Samsun'da durumun artık kaygı verici bir hal aldığını söyleyerek, vatandaşları uyarmıştı.

Samsun Sağlık İl Müdürü Oruç, bugün yaptığı açıklamada Samsun özelinde ağır vaka sayısı ile normal vaka sayısının artmaya devam ettiği bu durumun endişe yarattığını belirterek, vatandaşlardan eş, dost, akraba ziyaretlerine ara vermelerini, mecbur olmadıkça dışarı çıkmamalarını, maske ve sosyal mesafe kuralına uymalarını, ev içinde de dikkatli olmalarını istemişti.
Kaynak:SamsunKentHaber.com.tr