Samsun Haber
Giriş Tarihi : 23-04-2020 22:20

Samsun'da 23 Nisan coşkuyla kutlandı

Koronavirüs salgını nedeniyle sokaklarda kutlanamayan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı, Samsunlular evlerinde kalarak coşkuyla kutladı.

Samsun'da 23 Nisan coşkuyla kutlandı

23 NİSAN RUHU YAŞATILDI

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop,"23 Nisan akşamı saat 21.00'de tüm Türkiye'yi, evlerinde ve balkonlarında bayraklarıyla 100'üncü yıl coşkusunu İstiklal Marşı'nı söyleyerek kutlamaya çağırıyoruz. Milli Mücadele'nin ruhunu yansıtan o mısralarla, 100'üncü yılın heyecanını milletçe hep birlikte yaşayalım" diyerek vatandaşlara çağrıda bulunmuştu. Samsunlu vatandaşlar da Şentop'un çağrısına kayıtsız kalmayarak 23 Nisan ruhunu evlerinin balkonlarında yaşattılar. 

TÜM OLUMSUZLUKLARA RAĞMEN...

Ülkemizde ve diğer birçok ülkede yaşanan Koronavirüs salgınına rağmen saat 21.00'da Samsun dahil Türkiye'nin dört bir tarafındaki vatandaşlar evlerinin camlarından, balkonlarından İstiklal Marşı'nı okudu.

Tüm olumsuzluklara rağmen İstiklal Marşı'nı coşkuyla okuyan Samsunlu vatandaşlar, eski bayramları arattırmadı. İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından havai fişeklerin atılmasıyla, Samsun'da tam anlamıyla bir görsel şölen yaşandı.