Samsun Haber
Giriş Tarihi : 20-04-2020 20:00

Samsun'da 4 gün sokağa çıkma yasağı

Samsun'da 23-24-25-26 Nisan tarihlerinde sokağa çıkma yasağı getirildi.

Samsun'da 4 gün sokağa çıkma yasağı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıkladı.

30 büyükşehre ve Samsun'a 23-24-25-26 Nisan tarihlerinde sokağa çıkma yasağı getirildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan toplantıda önemli açıklamalarda bulundu. 

"TEST - VAKA ORANIMIZ AZALIYOR"

Erdoğan: 

"Koronavirüs salgınının önüne geçmek için aldığımız tedbirlerin meyvelerini toplamaya başladık. Test vaka oranımız azalıyor. İyileşen hasta sayımız katlanarak artıyor. Salgının hızını engellemek için halen 239 mahalle, köy veya belde düzeyinde yerleşim yeri de karantina altında tutulmaktadır.

MAYIS SONUNA KADAR...

Hastanelerimizde olağanüstü bir yoğunluk yaşanmıyor. Sağlık personelimiz canla başla görevlerini yürütüyor. Ücretsiz maske dağıtımımız PTT ve eczanelerden devam ediyor. Yoğun bakım solunum cihazlarının üretimi konusundaki çalışmalarımız başarıyla neticelendi. Mayıs ayı sonuna kadar 5 bin cihazı üretmiş olacağız.

Savunma sanayisinde gerçekleştirdiğimiz büyük atılımı tıbbi cihaz ve ilaç başta olmak üzere kritik tüm alanlarda sürdüreceğiz. Elimizde epeyce bir stoku bulunan kritik ilaçların üretimine yerli firmalarımız da başladı.

4 GÜN SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI!

Milletimizin çok büyük bir bölümünün açıklaman tedbirlere uyması sayesinde salgının felaket boyutuna ulaşmasının önüne geçtik. 23-24-25-26 Nisan tarihleri arasında günlük hayata etkisini en az düzeyde tutma konusunda 31 ilimizde sokağa çıkma kısıtlaması yapmayı planlıyoruz.