SAMSUN'DA 5 BELEDİYE BAŞKANI GÖREVDEN ALINABİLİR

Bugün sürpriz bir şekilde AK Parti Çorum Belediye Başkanı Muzaffer Külcü'nün görevinden istifa etmesi AK Parti'de gözleri yeniden görevden alınacak belediye başkanlarına çevirdi. Samsun'da 5 belediye başkanının görevinden istifa etmesi bekleniyor.

SAMSUN'DA 5 BELEDİYE BAŞKANI GÖREVDEN ALINABİLİR

KÜLCÜ'NÜN İSTİFASI BAŞKANLARI ŞOK ETTİ

Afrin operasyonu'nun tüm hızıyla devam ettiği bir süreçte AK Partili Çorum Belediye Başkanı Muzaffer Külcü'nün bugün görevinden istifa etmesi gündeme bomba gibi düştü. Geçtiğimiz yılın başında belediye başkanlarının büyükşehir, il ve ilçelerde yapmış oldukları hizmetler, faaliyetler, vaadleri, yaptıkları ve yapamadıkları işler il ve bölge koordinatörleri tarafından rapor halinde genel merkeze sunulmuş ve bu değerlendirmeler ışığında İstanbul ve Ankara başta olmak üzere 6 büyükşehir belediye başkanı görevlerinden istifa etmişti. 

ERDOĞAN SÜRECİN DEVAM EDECEĞİNİ SÖYLEMİŞTİ
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan il, ilçe ve belediye başkanlarının görevlerinden istifa etmesiyle ilgili sürecin bundan sonrada devam edeceği mesajını verirken, Türkiye'nin bir çok ilinde önce partinin il başkanları değiştirildi. Bundan sonra sürecin belediye başkanlarıyla devam edeceği bilinirken, bugün Çorum Belediye Başkanı Muzaffer Külcü'nün istifası AK Parti'de büyük yankı uyandırdı. AK Partili bir çok belediye başkanı yaşanan bu istifayla birlikte 'Sıra bize gelecek mi?' sorusunu yeniden sormaya başladı.

SAMSUN'DA 5 BELEDİYE BAŞKANI İSTİFA EDEBİLİR
Samsun'da il ve bölge koordinatörlerinin 1 Ocak 2017 tarihinden bu yana belediye başkanlarının performanslarıyla ilgili yapmış oldukları değerlendirmelerde en az 5 belediye başkanının görevinden istifa ettirileceği gündeme gelirken, 2019 mart seçimlerinde farklı isimlerle yola devam edileceği Samsun yerel basınında gündeme gelmişti. Belediye başkanlarıyla ilgili yapılan değerlendirmelerde ilçelerinde yapmış oldukları hizmetler, fetö bağlantıları, halk ve medya ilişkileri, seçimlerde verdikleri vaatler ve 3 yıllık performansları baz alınmıştı.

Bu değerlendirmeler ışığında merkezde 1, ilçelerde ise 4 belediye başkanının görevden alınacağı konuşulurken, mart ayına kadar Samsun'da 5 belediye başkanının görevlerinden istifa ettirilecekleri öğrenildi.

Haber: Meydannet.comSende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
//
// //
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kocaoğlu ile Zeybekci arasında samimi sohbet
Kocaoğlu ile Zeybekci arasında samimi sohbet
AK Parti'nin yerel seçim formülü: Gönülleri fethetmek
AK Parti'nin yerel seçim formülü: Gönülleri fethetmek