20 HAZİRAN 2019 Perşembe 18:18
Samsun Haber
Giriş Tarihi : 09-04-2019 16:18   Güncelleme : 09-04-2019 16:18

Samsun'da ağaç dikim etkinliği

ÇEVRE Kuruluşları Dayanışma Derneği (ÇEKUD), Türkiye’de 81 ilde ve dünyanın farklı noktalarında eş zamanlı olarak 100 binin üzerinde fidan ve tohum dikimi gerçekleştirdi.

Samsun'da ağaç dikim etkinliği

Doğanın korunması ve çevreyle ilgili kamuoyunda farkındalık oluşturulması amacıyla ‘Köklerimiz Bu Topraklarda’ ilkesiyle gerçekleştirilen faaliyet kapsamında 81 il merkezinde aynı anda fidan dikme rekor denemesi yapıldı ve başarıyla gerçekleştirildi. ÇEKUD tarafından geçen yıl başlatılan ‘Köklerimiz Bu Topraklarda’ ilkesiyle doğayla buluşma ve fidan dikme faaliyetinin 2’ncisi bu yıl düzenlendi. Türkiye’nin 81 ilinin tamamında, büyük ilçelerde ve ÇEKUD’un yurt dışı temsilciliklerinin katkısıyla dünyanın farklı şehirlerinde aynı anda tohumlar ve fidanlar toprakla buluşturuldu. Etkinlik kapsamında 100 binden fazla fidan ve tohum dikildi.

ÇEKUD’un dün Samsun’daki fidan dikim etkinliği Kavak ilçesinin Tepecik Köyü’nde Kavak İlçe Milli Eğitim Müdürü'nün, Tepecik köyü halkının, Samsun Yıldız Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü izcilerinin, gönüllülerin, Samsun Atatürk Anaokulu. Kavak Akşemseddin Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri ve velilerinin katılımı gerçekleştirildi.

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Sultanahmet'te patlama!
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA