Samsun Haber
Giriş Tarihi : 06-02-2021 23:07   Güncelleme : 06-02-2021 23:22

SAMSUN'DA BEBEĞİNİ ÇÖPE ATAN ANNEYE TEPKİ

Samsun'da çöp konteynerinde bir haftalık kız bebeğinin bulunduğu mahallede yaşayan kadınlar bebeği çöpe atan anneye "O kadını bize verseler parçalarız" diyerek tepki gösterdi.

SAMSUN'DA BEBEĞİNİ ÇÖPE ATAN ANNEYE TEPKİ

Samsun'un İlkadım ilçesi Ulugazi Mahallesi Gebi Caddesinde çöp konteynerinde bulunan bebeğin annesi araştırılırken, bebeğin bulunduğu mahallenin sakini kadınlardan o anneye tepki var.

Samsun'da çöp konteynerinde bebeğin bulunduğu mahallede yaşayan kadınlar, bebeği çöpe atan anneye "O kadını bize verseler parçalarız" diyerek tepki gösterdi. Çöp konteynerinde bulunan bebek sağlık görevlileri tarafından hastaneye kaldırılırken, bebeğin sağlık durumunun iyi olduğu açıklandı. Bebeği çöpe atan annenin bulunması için çalışma başlatıldı.

Olay, dün akşam saatlerine doğru İlkadım ilçesi Ulugazi Mahallesi Gebi Caddesi üzerinde meydana geldi.  Görgü şahitlerinin aktardığı bilgilere göre, bebek bulunmadan önce bir kadın ve bir erkeğin çöp konteynerinin başında görüldüğü öğrenildi. Bebeğin bulunduğu cadde üzerinde telefonculuk yapan bir esnaf, olayla ilgili Samsun Haber Ajansından  Şahin Binici'ye verdiği bilgide "Dükkanıma bir kadın geldi ve elinde pusetle bebek getirdi. Bu bebeği çöp konteynerine bırakmışlar dedi. Ben de direkt polisi arayıp ihbarda bulundum. Sonra polisler geldi ve ifade verdik. Durum bu" dedi. 

Bugün kız bebeğinin bulunduğu İlkadım ilçesi Ulugazi mahallesi Gebi caddesine giden giden görevliler, çevredeki güvenlik kameralarını tek tek incelemeye alarak, bebeği çöp konteynerine bırakan vicdansız kadının kimliğini tespit etmeye çalıştı. 

O KADINI BİZE VERSELER PARÇALARIZ
Bebeğin çöp konteynerine bırakılmasıyla ilgili Samsun Haber Ajansı'na konuşan mahalle sakinleri, vicdansız kadına sitem ederek "O kadını bize verseler parçalarız. Bu nasıl vicdan. Bu nasıl bir ahlaksızlık. Bir anne çocuğuna bunu nasıl yapar. Biz öpmeye kıyamazken çocuklarımızı bu caniler vicdansızlar çöpe atıyor. Allah ıslah etsin" dediler.