Samsun Haber
Giriş Tarihi : 10-06-2019 22:28   Güncelleme : 11-06-2019 01:33

Samsun'da bir garip ekmek zammı! Ekmeğimizle oynamayın!

Samsun Fırıncılar Odası Başkanı Yılmaz Yiģit'in " Ekmeğin fiyatını 25 kuruş düşürüp gramajını da 300 gramdan 200 grama düşürdük. Bu sayede ekmeğé % 25 zam yapıldı." Açıklaması 4 bilinmeyenli denkleme dönüştü. Vatandaşlar ise ekmeğin sandöviç ekmeğine dönüşmesine tepkili.

Samsun'da bir garip ekmek zammı! Ekmeğimizle oynamayın!

Millet olarak sofralarımızın olmazsa olmazı olan ekmek Samsun'da % 25 zamlandı. Samsun Fırıncılar Odası Başkanı Yılmaz Yiğit'in ekmek zammı ile ilgili açıklamasına ise vatandaşlar anlam veremedi. Yiğit, ekmeğin gramajını 300 gramdan 200 grama düşürdüklerini ve fiyatı da 25 kuruş aşağıya çektiklerini belirtirken, fırından, market ya da bakkallardan ekmek alan vatandaşlar ise adeta sandviç ekmeği ile karşı karşıya kaldılar.

Un fiyatlarında artışın ve maliyetlerin artmasını saygıyla karşılayabileceklerini ancak bu şekilde dört bilinmeyenli bir denklem icat ederek ekmeğe yapılan zammın son derece komik olduğunu belirten Samsunlular; "Ekmekle, gramajla oynamak yerine adam gibi fiyatını artırıp gerekçelerini kamuoyuyla paylaşsalar daha şık olurdu. Ekmeğimizin bu şekilde küçültülerek sandviç ekmeğine dönüştürülmesini doğru bulmuyoruz. Bu yanlıştan derhal dönülüp aynı gramajla ekmeğin satılmasını ve makul bir fiyatla satılmasını talep ediyoruz." diye konuştular.