Samsun Haber
Giriş Tarihi : 21-10-2019 17:58

Samsun'da cezaevi firarisini, polise çelme takarak, kaçıran 4 kişi gözaltına alındı

SAMSUN'da, cezaevi firarisi arkadaşları M.B.'nin, kimlik soran polislere çelme takarak, kaçmasını sağlayan 4 kişi gözaltına alındı.

Samsun'da cezaevi firarisini, polise çelme takarak, kaçıran 4 kişi gözaltına alındı

Dün saat 19.30 sıralarında Canik ilçesi Soğuksu Mahallesi'nde meydana gelen olay şöyle yaşandı;
İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde görev yapan devriye ekibi, kahvehaneye girerek uygulama yapmak istedi. Bu sırada şüpheli davranışlar sergileyen M.B.,  kimlik soran polisler, "Bir saniye, kimliğimi çıkarayım" dedikten sonra kaçmaya başladı. M.B.'nin peşinden koşmaya başlayan polisler ise Y.E.Ç., T.Y., M.Y. ve M.C.A.'nın engellemesi ile karşılaştı. 4 kişi, polis memurlarını çelme takıp yere düşürmeye çalıştı. Bu sırada, 2 ayrı suçtan yattığı cezaevinden firari olduğu ortaya çıkan M.B. kaçtı. Polisler, 4 kişiyi, gözaltına alıp Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerine teslim etti. 4 şüpheli, ifadelerinin ardından adliyeye sevk edildi.

3 KİŞİ TUTUKLANDI

Samsun’da, cezaevi firarisi arkadaşları M.B.'nin, kimlik soran polislere çelme takarak, kaçmasını sağlayan Yunus Emre Ç., Tayfun Y. ve Murat Y., sevk edildikleri adliyede Sulh Ceza Hakimliği’nce tutuklanarak cezaevine gönderildi.  M.C.A. ise serbest bırakıldı.